Tarayıcı sekmenizi hayır işlerine kiralayın

Donate Your Tab adlı internet sitesi, seçtiğiniz bir kurum adına tarayıcınızı kiralayıp bağış yapmanıza imkan veriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Halihazırda bir bilgisayarınız varsa, bir yandan da oturduğunuz yerden hayır işi yapmayı ister miydiniz? Artık tarayıcı sekmenizi hayır işlerine kiralamanız mümkün. Donate Your Tab adlı web sitesi, Bitcoin’inkine benzer bir mantıkla işliyor. Gönüllüler, tarayıcıları vasıtasıyla kripto para ‘kazılmasına’ izin veriyor, site de elde edilen geliri bir hayır kurumuna bağışlıyor.

Sitede Coinhive adı verilen, tarayıcı temelli kripto para madenciliği yapılmasına izin veren bir hizmet kullanılıyor. Tarayıcıdan elde edilen para, Coin Hive’ın para havuzuna aktarılıyor. Belirli bir miktara ulaşınca da Coinhive siteye ödeme yapıyor. Daha sonra her bir kurumun kazandığı miktarda çek, o kuruma veriliyor. Site bu süreçten kar elde etmiyor.

Ne kadar zamanda ne kadar para elde ediliyor?

Kripto para madenciliği, uzun süre yapılmadığı ve çok sayıda insan katkıda bulunmadığı sürece kazanç getirmiyor. Örneğin; bütün gün boyunca tarayıcıyı açık bırakırsanız 0,05 Dolar para elde ediyorsunuz. Fakat yüz bin kullanıcının yılın her günü 0,05 Dolar kazandırdığını düşünürsek, 1 milyon 825 bin Dolar hiç de fena bir miktar sayılmaz. Kripto para madenciliği işlemciyi fazlaca çalıştırdığı için bilgisayarınızın fanı çok ses çıkarabilir. Sitedeki ‘mining speed’i azaltarak işlemcinizin daha az kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Siteden bağışta bulunabileceğiniz kurumlar arasında, yakın zamanda kasırganın vurduğu Porto Riko için çalışan Hispanic Federation, meme kanseriyle mücadele eden Meme Kanseri Araştırma Kurumu (BCRF), Myanmar’da yaşayan Rohingyalar‘a yardım eden BRAC adlı kurum ve insan hakları için bağış kabul eden Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi (SPLC) yer alıyor.

Kaynak: Donate Your Tab

Donate Your Tab adlı internet sitesi, seçtiğiniz bir kurum adına tarayıcınızı kiralayıp bağış yapmanıza imkan veriyor. Sitede Coinhive adı verilen, tarayıcı temelli kripto para madenciliği yapılmasına izin veren bir hizmet kullanılıyor. Tarayıcıdan elde edilen para, Coin Hive'ın para havuzuna aktarılıyor. Belirli bir miktara ulaşınca da Coinhive siteye ödeme yapıyor. Daha sonra her bir kurumun kazandığı miktarda çek, o kuruma veriliyor. Site bu süreçten kar elde etmiyor. Siteden bağışta bulunabileceğiniz kurumlar arasında, yakın zamanda kasırganın vurduğu Porto Riko için çalışan Hispanic Federation, meme kanseriyle mücadele eden Meme Kanseri Araştırma Kurumu (BCRF), Myanmar'da yaşayan Rohingyalar'a yardım eden BRAC adlı kurum ve insan hakları için bağış kabul eden Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi (SPLC) yer alıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği