Netflix, GE ve Ford’dan daha değerli

Beklentinin üstünde bir büyüme yaşayan Netflix'in pazar değeri McDonald's, General Electric ve Ford'un pazar değerini geçti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix, Ocak ayında yayımlanan ‘harikulade’ dördüncü çeyrek kazanç raporunun keyfini sürmeye devam ediyor. Şirket tahmin edilen rakamdan 2 milyon adet daha fazla yeni abone elde etti ve borsalar bu duruma kayıtsız kalmadı. Şirketin borsadaki değeri, raporun açıklanmasından itibaren yüzde 42 arttı ve Netflix şu anda 140 milyar Dolar değere ulaştı.

Bu değerlendirmeye göre Netflix şu anda McDonald’s ve General Electric gibi şirketlerden daha büyük bir pazar değerine sahip; neredeyse IBM’le başa baş durumda. Daha da önemlisi, şirket en büyük rakipleri Disney ve Comcast’in değerine yaklaşıyor. Netflix, ünlü yapım şirketi Time Warner’ı 2017’de geride bırakmıştı. CBS ve Viacom gibi şirketler ise uzun süredir Netflix’in gerisinde.

Disney karşılaştırması özellikle önemli çünkü Disney bu aralar kendi yayın servislerini hizmete sokmaya hazırlanıyor. Disney ayrıca Netflix’in rakibi Hulu’nun yüzde 30 hissesinin de sahibi. Disney’in Netflix’le olan kontratı bittikten sonra Marvel ve Lucasfilm içeriklerini Netflix platformundan çekmesi bekleniyor.

Netflix’in pazar değerinin 2017’nin başından bu yana nasıl değiştiğini aşağıda görebilirsiniz:

Kaynak: Recode

Netflix, Ocak ayında yayımlanan ‘harikulade’ dördüncü çeyrek kazanç raporunun keyfini sürmeye devam ediyor. Şirket tahmin edilen rakamdan 2 milyon adet daha fazla yeni abone elde etti ve borsalar bu duruma kayıtsız kalmadı. Şirketin borsadaki değeri, raporun açıklanmasından itibaren yüzde 42 arttı ve Netflix şu anda 140 milyar Dolar değere ulaştı. Bu değerlendirmeye göre Netflix şu anda McDonald’s ve General Electric gibi şirketlerden daha büyük bir pazar değerine sahip; neredeyse IBM’le başa baş durumda. Daha da önemlisi, şirket en büyük rakipleri Disney ve Comcast’in değerine yaklaşıyor. Netflix, ünlü yapım şirketi Time Warner’ı 2017’de geride bırakmıştı. CBS ve Viacom gibi şirketler ise uzun süredir Netflix’in gerisinde.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği