Disney’in çevrimiçi video platformu 2019’da açılacak

Marvel ve Star Wars içerikleri 2019'da Disney'in yeni çevrimiçi video platformunun açılmasıyla, sadece bu platform üzerinden yayınlanacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Marvel ve Star Wars içerikleri 2019’da Disney’in yeni çevrimiçi video platformunun açılmasıyla, sadece bu platform üzerinden yayınlanacak. Disney CEO’su Bob Iger Los Angeles’ta katıldığı bir konferansta “Bu uygulama için çok geniş kapsamlı, zengin bir içerik koleksiyonu planlıyoruz. Çok büyük ve çok hararetli bir giriş yapacağız.” şeklinde konuştu.

Yeni dizi ve filmler

Disney, Marvel ve Star Wars filmlerinin yanı sıra, yeni platformda dört ya da beş orijinal Disney dizisi ve platforma özel üç ya da dört Disney filmi olacak. Disney’in mevcut televizyon kütüphanesine de platformdan erişilebilecek. Uluslararası versiyonların, ABD versiyonundan daha önce kullanıma girmesi ihtimali de bulunuyor. ABD’de internetten yayınlama hakları konusundaki anlaşmaların sona ermesini beklemek gerekebilir. Iger platformun abonelik ücretine dair bir açıklamada bulunmadı.

Disney kendi video platformunu kuracağını geçtiğimiz ayki gelir raporunda açıklamıştı. Bunun sonucunda 2019’dan itibaren Disney filmleri Netflix’ten kaldırılacak. Bu hizmeti gerçekleştirmek için Disney, medya şirketi BAM Tech’in çoğunluk hissesini satın almıştı.

Şirket geçiş dönemine giriyor

Önümüzdeki 1,5-2 yıl içerisinde direkt olarak tüketiciye sunulan izleme servislerine odaklanılacak. Bu servisler arasında Disney’in platformunun yanı sıra spor kanalı ESPN’in internetten yayın platformu da yer alacak. Ayrıca bu süreç içerisinde yeni CEO’nun göreve geçişi tamamlanacak.

Iger ayrıca bu geçiş döneminde Disney’in hisse başına kazancının 2016 finansal yılındaki gibi olacağını düşündüklerini dile getirdi. Bu açıklamanın ardından Disney hisseleri yüzde 2 değer kaybetti.

Kaynak: CNBC

Marvel ve Star Wars içerikleri 2019'da Disney'in yeni çevrimiçi video platformunun açılmasıyla, sadece bu platform üzerinden yayınlanacak. Disney CEO'su Bob Iger Los Angeles'ta katıldığı bir konferansta "Bu uygulama için çok geniş kapsamlı, zengin bir içerik koleksiyonu planlıyoruz. Çok büyük ve çok hararetli bir giriş yapacağız." şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği