Microsoft’un gizemli mobil cihazının görüntüleri sızdı

The Verge Microsoft'un çift ekranlı cep tableti için hazırlanan belgeleri gördüğünü iddia ediyor. Bir tasarımcı tabletin üç boyutlu görsellerini hazırladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2011 yılında CNET Microsoft’un ‘geleceğin bilgisayarı’ olarak tanımlanan çift ekranlı yenilikçi Courier tabletini iptal ettiğini duyurmuştu. 7 yılın ardından çift ekranlı tablet haberleri yeniden gündeme gelmeye başladı. Özellikle son aylarda ortaya çıkan söylentiler ve patent başvurularının ardından The Verge Microsoft’un yeni çift ekranlı cep tableti için hazırlanan belgeleri gördüğünü iddia ediyor. Microsoft Surface serisinin yeni modeli olarak piyasaya sürülecek tabletin 3 boyutlu çizimleri de tasarımcı David Breyer tarafından gerçekleştirildi:

The Verge’e göre Microsoft projeyi şirket içinde şu şekilde tanımlıyor: “Yenilikçi donanım ve yazılım deneyimlerini, kişisel ve çok yönlü bir bilgisayar deneyimi yaratmak için bir araya getiren, cepte taşınabilen Surface cihazı.”

Thurrott.com’dan Brad Sams geçmişte ‘Andromeda’ cihazının 2018’de piyasaya sürüleceğini iddia etmişti. Bu iddialar ve tasarımları doğrulamak henüz mümkün değil. Microsoft konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak Microsoft’un yeni havalı menteşe tasarımlarının patentini alarak bu tarz bir cihaz geliştirmeyi planladığını biliyoruz. Patentte yer alan çizimler de yukarıdaki çizimlere oldukça benziyor. Ayrıca bir çok bilgisayar üreticisi çift ekranlı bilgisayarlar üretmeye başladı bile.

Kaynak: CNet

Özellikle son aylarda ortaya çıkan söylentiler ve patent başvurularının ardından The Verge Microsoft'un yeni çift ekranlı cep tableti için hazırlanan belgeleri gördüğünü iddia ediyor. Microsoft Surface serisinin yeni modeli olarak piyasaya sürülecek tabletin 3 boyutlu çizimleri de tasarımcı David Breyer tarafından gerçekleştirildi:

https://twitter.com/D_Breyer/status/1013766458369871872

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği