Microsoft Surface etkinliğinde duyurulan 5 büyük yenilik

New York'ta gerçekleştirilen Microsoft etkinliğinde mevcut ürünlere gelen güncellemelerin yanı sıra yeni Surface ürünleri de tanıtıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

New York’ta gerçekleştirilen Microsoft etkinliğinde mevcut ürünlere gelen güncellemelerin yanı sıra yeni Surface ürünleri de tanıtıldı.

Surface Pro 6 ve Surface Laptop 2

Etkinlikten birkaç saat önce sızan bilgilerle uyumlu olarak, Microsoft etkinliğe Surface Pro 6’in tanıtımı ile başladı. Şirketin laptop-tablet melezi cihazı yeni mat siyah renk seçeneği ve geliştirilmiş 8. nesil Intel işlemci ile sunuluyor. 771 gram ağırlığa sahip cihaz 13,5 saatlik pil ömrü sunuyor.

Microsoft’un yeni Surface Laptop ürünü de yine mat siyah renk seçeneği ile geliyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan orijinal modelden farklı olarak yeni sürümde 13,5 inç ekran, 8. nesil dört çekirdekli işlemci ve 14,5 saat pil ömrü sunuluyor.

Surface Pro 6 899 Dolar’a, Surface Laptop 2 ise 999 Dolar’a satılacak. Ön siparişler şu anda verilebiliyor. Ürünler 16 Ekim’den itibaren sipariş sahiplerine gönderilmeye başlayacak.

Surface Studio 2

Microsoft, yaratıcılık odaklı ürünü Surface Studio’nun da yeni sürümünü tanıttı. İlk kez 2016’nın Aralık ayında tanıtılan ve o dönemden beri herhangi bir güncelleme gelmeye ürün artık 28 inç ekrana ve yüzde 50 geliştirilmiş grafik performansına sahip. Görünüşü önceki versiyonundan çok farklı olmayan ürün dikey ve yatay olarak kullanılabiliyor. Mevcut Surface Dial cihazları ile kullanılabilen Surface Studio 2’de ayrıca Xbox Wireless da dahili olarak bulunuyor.

Surface Studio 2, 3 bin 499 Dolar’a satılacak. Bu ürün de 16 Ekim’de gönderilmeye başlanacak.

Surface Headphones

Surface ürünlerine yeni katılan Surface Headphones, Cortana destekli bir kulaklık. Kulağı kaplayan kulaklıklar Bluetooth ile kablosuz olarak kullanılabiliyor. Kulaklığın gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Kulaklıklar çıkarıldığı anda ses otomatik olarak durdurulabiliyor. 290 gram ağırlığa sahip kulaklıklar tek şarjla 15 saat kullanılabiliyor ve USB-C üzerinden 2 saat içinde şarj edilebiliyor.

Diğer ürünler gibi Surface Headphones da şu anda ön siparişle satın alınabiliyor. Ancak bu ürünün ne zaman gönderileceğine dair bir açıklama yapılmadı. Kulaklıkların fiyatı 349 Dolar.

Surface All Access

Xbox’ta olduğu gibi Surface ürünleri de bir ‘All Access’ (Tam Erişim) programına sahip olacak. Müşteriler bir Surface ürününün yanında tüm cihaz aksesuarlarını ve Office 365 yazılımını iki yıl boyunca ayda 24,99 Dolar ödeyerek satın alabilecek. Tabii ki bu fiyat, satın aldığınız cihaza göre değişiklik gösterecek. Ancak ürünü zaten taksitle almayı planlayanlar için bu program işe yarayabilir. Surface All Access programı sadece ABD’de kullanıma sunulacak.

Uygulama yansıtma

Windows Phone çabalarına son veren Microsoft, PC ve mobil işletim sistemi arasındaki boşluğu yeni uygulama yansıtma özelliği ile kapatmak istiyor. Bu özellik sayesinde Android kullanıcıları, mobil cihazlarının ekran görüntüsünü Windows 10 cihazlarına yansıtabilecek. Your Phone adlı uygulamada yer alan özellik sayesinde akıllı telefonunuzu Windows 10 masaüstü cihazınız üzerinden kullanabileceksiniz. Ayrıca telefonu bilgisayarla eşleyebilir, dilediğiniz dosyaları bilgisayardan sürükleyip telefona atabilirsiniz.

Microsoft bu özelliğin Windows 10 Ekim güncellemesi ile hem Android hem de iOS için uyumlu hale getirileceğini söylüyor.

Kaynak: The Verge

New York'ta gerçekleştirilen Microsoft etkinliğinde mevcut ürünlere gelen güncellemelerin yanı sıra yeni Surface ürünleri de tanıtıldı. Tanıtılan ürünlerin bazıları şu şekilde:

  • Surface Pro 6 (tablet-dizüstü melezi)
  • Surface Laptop 2 (dizüstü bilgisayar)
  • Surface Studio 2 (masaüstü bilgisayar)
  • Surface Headphones (kulaklık)
  • Surface All Access (aksesuar ve yazılım erişim programı)
  • Uygulama yansıtma (telefonu bilgisayara yansıtma özelliği)

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği