Microsoft, Surface Go’yu tanıttı

Microsoft, Surface Go adlı nispeten daha ucuz ve daha düşük performanslı tabletini tanıttı. 399 Dolar'lık tablet önümüzdeki ay piyasaya sunulacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft orta segment tablet pazarına Surface Go ile yeniden giriş yapıyor. Surface Pro’ya göre daha düşük performansa sahip olan Surface Go 399 Dolar’a piyasaya sürülecek. Önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen tablet 10 inç ekrana sahip ve Windows 10 S versiyonu yüklü olarak satılıyor.

Donanım özellikleri

Genel olarak Surface Pro’nun küçük bir versiyonu gibi görünen Surface Go’nun gözle görülen en büyük tasarım farkı köşelerinin daha yuvarlak olması. Tabletin 3:2 orana sahip 1800 x 1200 piksel ekranı, diğer geniş ekranlı tabletlere göre dikey kullanımda daha fazla kolaylık sağlıyor. Ekranın kenarındaki boşluklar ise kullanıcıya tutma alanı sunsa da tablete modası geçmiş bir görüntü veriyor.

Surface Go işlemci olarak Intel Pentium Gold 4415Y kullanıyor. Bu işlemci fansız çalışabildiği ve istenilen performansı çok batarya harcamadan sunabildiği için tercih edilmiş. Cihazın bataryasının 9 saat boyunca kullanıma uygun olduğu söyleniyor ancak bu rakamın en uygun şartlar göz önüne bulundurularak belirlendiğini belirtmekte fayda var. Günlük kullanımda bu süre azalacaktır. 4 ya da 8 GB RAM ve 64 ya da 128 GB depolama alanı seçenekleriyle sunulan tabletin fiyatı tercihlerinize göre değişiyor.

Aksesuarlar

Surface Go’nun fiyatını artırabilecek diğer bir durum da yanında aksesuar satın almayı tercih etmek olabilir. Dileyen kullanıcılar tablete 99 Dolar’a siyah bir klavye kılıfı alabilir. Diğer renklerde (kırmızı, mavi, gümüş) kılıf isteyenlerin ödemesi gereken fiyat 129 Dolar. Surface Mobile fare isteyen kullanıcıların fazladan 35 Dolar daha vermesi gerekiyor. Son olarak Surface Pen dokunmatik kalem 99 Dolar’a satılıyor.

Cihazın en büyük dezavantajı Windows 10 S işletim sistemi kullanması. İşletim sistemi Windows 10’un tam sürümüne de yükseltilebiliyor ancak Windows, dokunmatik ekrana göre tasarlanmış uygulamalar konusunda iOS ya da Android ile baş edebilecek konumda değil.

Kaynak: The Verge

Microsoft orta segment tablet pazarına Surface Go ile yeniden giriş yapıyor. Surface Pro'ya göre daha düşük performansa sahip olan Surface Go 399 Dolar'a piyasaya sürülecek. Önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen tablet 10 inç ekrana sahip ve Windows 10 S versiyonu yüklü olarak satılıyor. Intel Pentium Gold 4415Y işlemci kullanan tabletin 4-8 GB RAM ve 64-128 GB depolama alanı seçenekleri bulunuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği