Samsung Galaxy Book 2 tanıtıldı

Microsoft, Surface Pro 6'yı açıkladıktan birkaç hafta sonra Samsung da 1000 Dolar'lık ikisi bir arada cihazı Galaxy Book 2'yi tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft, Surface Pro 6’yı açıkladıktan birkaç hafta sonra Samsung da 1000 Dolar’lık ikisi bir arada cihazı Galaxy Book 2’yi tanıttı. SIM kart girişiyle daima internete bağlı kalabilen cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 850 işlemcisini kullanıyor. Yeni tasarımıyla Surface’a oldukça benzeyen Galaxy Book 2, Kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

20 saat pil ömrü

Samsung, Galaxy Book 2’nin gigabit sınıfı LTE kapasitesi olduğunu ve birden fazla iş günü boyunca kullanılabileceğini söylüyor. Tek şarjda tahmini pil ömrünün 20 saate kadar olduğu belirtiliyor. Book 2’de, Samsung’un AKG ses departmanı tarafından hazırlanan Dolby Atmos desteği bulunuyor. Cihazın, tıpkı Surface Pro’daki gibi bir arka desteği var. Bu desteğin açısı ayarlanarak 12 inçlik ekran neredeyse tamamen yatay konuma getirilebiliyor. Kutudan çıkan klavye, ekranın alt bölümüne manyetik olarak bağlanıyor.

Kullanılabilirlik açısından bakıldığında yeni arka destek ve klavye, orijinal Galaxy Book’a göre çok daha kullanışlı hale getirilmiş. Bu cihaz da tıpkı Surface Pro gibi kucakta kullanmaya çok uygun değil ama yine de bu şekilde de kullanılabilir. Ekran çözünürlüğü ise 2160×1440.

Galaxy Book 2, Windows 10 S modu ile geliyor ancak dilerseniz ücretsiz olarak tam sürüme geçiş yapmanız mümkün. Ekranın arkasında sağ üst köşede bulunan parmak izi algılayıcısı da Windows Hello özelliğini kullanmayı sağlıyor.

RAM kapasitesi sorun yaratabilir

Cihaz internette gezinme ve belge düzenleme işlemlerini hızla gerçekleştirebiliyor. Bu işlemlerde kutudan çıkan klavye ve S Pen oldukça yardımcı oluyor. Diğer şirketlerin bu parçaları yüzlerce Dolar’a ayrıca sattığı düşünüldüğünde aksesuarların kutudan çıkması oldukça avantajlı. Ancak Book 2’nin 4GB RAM’i internette gezinmekten daha karmaşık işler için yetersiz kalıyor. Bu bilgisayardan yüksek performans beklenmiyor ancak 4GB RAM’e sahip bir bilgisayarın, kısa sürede kullanılamayacak kadar yavaş kalması engellenemeyebilir. Yine de Samsung önceki cihazı Galaxy Book’un eksik yönlerini iyileştirerek daha iyi bir cihaz sunmayı başarmış.

128 GB’lık depolama kapasitesine sahip Galaxy Book 2’de iki adet USB Type C, bir adet Micro SD ve bir adet 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. 793 gram ağırlığındaki cihazın arka kamerası 8 MP ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğe sahip.

Kaynak: The Verge

Microsoft, Surface Pro 6'yı açıkladıktan birkaç hafta sonra Samsung da 1000 Dolar'lık ikisi bir arada cihazı Galaxy Book 2'yi tanıttı. SIM kart girişiyle daima internete bağlı kalabilen cihaz, Qualcomm'un Snapdragon 850 işlemcisini kullanıyor. Book 2, 12 inçlik 2160x1440 çözünürlükte bir ekrana sahip ve tek şarjla 20 saat kullanılabiliyor. Yeni tasarımıyla Surface'a oldukça benzeyen Galaxy Book 2, Kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

1 Yorum

  • Yani evet ama amarıka bu ürünü sanki kendisi çıkarmış gibi yapıyo oysa bu türk malı bizim mili duygularıznan oynuyo tabiyki de biz yeneriz

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği