LG iki yeni monitör tanıttı

Berlin’deki IFA konferansında yeni monitörlerini sergilemeye hazırlanan LG, bu monitörlerin teknik detaylarını tanıtan bir bülten yayınladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

LG önümüzdeki hafta Berlin’deki IFA konferansında sergileyeceği iki yeni monitörü tanıttı. 21:9 ölçeğe sahip ekranların her ikisi de LG’nin meşhur UltraWide teknolojisine sahip olacak. Monitörlerden birisi 38 inç diğeri ise 34 inç boyutunda. 38 inçlik monitörün USB-C desteğinin bulunması da dikkat çekiyor.

Ultrawide-Monitor

38 inçlik monitör oldukça üstün özelliklere sahip. 3840×1600 QHD çözünürlüğe sahip monitörün sRGB renk alanının yüzde 99’unu kapsayan bir renk skalasına sahip olduğu belirtiliyor. Özellikle MacBook kullanıcılarını ilgilendiren bir başka özellik de USB-C portu bulunması. Böylece yeni MacBook modelleri bu monitöre bağlanabilecek. LG bu monitörün USB-C desteği bulunan ilk UltraWide monitör olduğunun altını çizerek bu monitörü ‘bağlantı teknolojisinin geleceğine bir bakış’ olarak adlandırıyor.

Oyunculara özel özellikler

Diğer monitör ise 34 inçlik oyun monitörü. LG’nin bu monitörü özellikle ‘oyun monitörü’ olarak tanıtmasının bazı sebepleri var. Monitörün 144 Hz frekansı daha akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. LG’nin Black Stabilizer (siyah dengeleyici) teknolojisi daha net bir kontrast sunarak oyuncuların karanlık bölgelerde gizlenmiş nesneleri daha kolay görebilmesini sağlıyor. Dynamic Action Sync (dinamik hareket eşleme) özelliği ise giriş gecikmesini (input lag) düşürerek oyundaki gecikmeleri engelliyor. AMD tarafından geliştirilen FreeSyncTM teknolojisi ile birlikte, monitörün teklemesi engelleniyor. Bu da oynanışın daha akıcı olmasını sağlıyor.

34UC79G

LG’nin yeni monitörleri Apple’ın bu yıl tanıtması beklenilen bağımsız monitörlerinin hemen öncesinde tanıtıldı. Apple yeni monitörlerinde eski Thunderbolt teknolojisini kullanmaması, 5K çözünürlük sunması ve monitörün içine gömülü bir GPU olması bekleniyor. Bu monitörlerin yıl sonuna doğru açıklanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: 9to5Mac

Görüntü teknolojileri alanında başarılı ürünleri ile bilinen LG, 21:9 ölçeğe sahip iki yeni geniş ekranlı monitör tanıttı. Biri 34 diğeri 38 inç olan monitörler farklı kullanımlar için tasarlandı. 38 inçlik monitör USB-C bağlantısı ile modern cihazlarla da uyumlu olarak kullanılabiliyor. 3840×1600 çözünürlüğü olan monitör sRGB denk skalasının yüzde 99’unu görüntüleyebiliyor. 34 inçlik monitör ise oyuncuların daha akıcı bir oyun deneyimi yaşaması ve karanlık alanların daha kolay görüntülenebilmesi için gerekli donanımlara sahip. Bu monitörlerin piyasada, bu yıl Apple tarafından açıklanması beklenen monitörle yarışması bekleniyor.Yorumunuz: