LG G6 çerçevesiz olacak

LG, bu ayın sonunda tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefonu G6 için bir görsel yayınladı. Görsel, G6'nın çerçevesiz tasarıma sahip olacağını gösteriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

LG, bu ayın sonunda tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefonu G6 için bir  görsel yayınladı. Telefonun eskizini ve tamamlanmış versiyonunu yan yana gösteren poster, G6’nın bugüne kadar akıllı telefonlarda görmeye alışkın olmadığımız bir özelliği de ortaya koyuyor: çerçevesiz tasarım.

Büyük ekran mı küçük telefon mu?

Akıllı telefonların boyutları her zaman tartışma konusu oldu. iPhone ve Samsung’un geniş ekranlı telefonları çok büyük oldukları gerekçesiyle eleştirildi. Yarı telefon yarı tablet olarak görülen bu telefonların amacı ekran alanını genişleterek daha kolay bir kullanım sağlamaktı. Ancak ekranla birlikte telefon da büyüyünce, ekranın sağladığı kolaylık, boyutun çıkardığı zorluklar sebebiyle sıfırlanmış oluyor.

Bu problemin çözümü, telefonun boyutunu büyütmeden ekranı büyütmek. Bunun için de çerçevelerden kurtulmak gerekiyor. LG’nin görseli, çerçeveleri olmayan ve sadece yüksek çözünürlüklü bir ekrandan oluşan ön yüzün telefonu oldukça havalı bir hale getirebileceğini gözler önüne seriyor.

1’e 2 çözünürlük oranı

 

Görseldeki eskize bakıldığında, telefonun ekranının altında kullanıcının elinin görülebilmesi, telefonun tamamen şeffaf olabileceği izlenimini de oluşturuyor ancak bundan emin olmak pek mümkün değil. LG’nin açıkladığı özelliklere baktığımızda ekranın 5,7 inç olduğu ve 2880 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor. 1’e 2 çözünürlük oranı da ekranlarda çok sık görmeye alışkın olduğumuz bir oran değil. Görünen o ki, ekran tasarımı konusunda başarısıyla bilinen LG, akıllı telefon ekranına yeni bir bakış açısı getirecek. Detayları 26 Şubat’ta Barcelona’da düzenlenecek etkinlikte öğreneceğiz.

Kaynak: CNet

LG, bu ayın sonunda tanıtmayı planladığı yeni akıllı telefonu G6 için bir görsel yayınladı. Telefonun eskizini ve tamamlanmış versiyonunu yan yana gösteren poster, LG'nin bugüne kadar akıllı telefonlarda görmeye alışkın olmadığımız bir özelliği de ortaya koyuyor: çerçevesiz tasarım.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği