LG, G6 ile yepyeni özelliklere kavuştu

LG yeni akıllı telefonu G6'yı Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde açıkladı. G6, telefonun ön yüzünün neredeyse tamamını kullanan ekranı ile öne çıkıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

LG yeni akıllı telefonu G6’yı Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi‘nde açıkladı. G6, telefonun ön yüzünün neredeyse tamamını kullanan ekranı ile dikkat çekiyor. Ön yüzün üst ve alt kısımlarında çok küçük şeritler dışında neredeyse tamamı ekrana ayrılmış. 5,7 inçlik geniş ekran şu anda piyasadaki en büyük ekranlardan birisi. Ancak telefonun boyutları, 5,2 inç ekranı olan telefonlar kadar.

Quad HD dayanıklı ekran

Quad HD ekrana sahip telefon 2880×1440 çözünürlüğe sahip. 18×9 çözünürlük oranıyla LG G6, piyasada standart olarak kullanılan 16×9 çözünürlüğün de üzerine çıkıyor. Ekranın boyu, eninin iki katı olduğu için iki eşit kareye bölünebiliyor. Bu özellik, telefonun kare fotoğraf çekiminde, bir önceki fotoğrafın ön izlemesinin görülebilmesi için kullanılmış.

Genellikle akıllı telefonların köşeleri yuvarlak olsa da ekran, sivri köşelere sahip oluyor. LG yeni telefonunda bu durumu değiştirerek, telefonun yuvarlak köşelerine uyumlu olarak ekranın köşelerini de yuvarlak hale getirmiş. Şirket, bu değişiklikle telefonun ekranının darbelere daha dayanıklı hale geldiğini söylüyor.

Değiştirilebilir bataryaya veda

Telefonun ön yüzü gibi arka yüzü de ‘gorilla glass’ ile kaplı. Plastik arka yüzden vazgeçen LG, bu özellikle birlikte değiştirilebilir bataryadan da vazgeçmiş oluyor. Ancak telefonun 3300 mAh’lık hızlı şarj edilebilen bataryasının sık değiştirilmeye ihtiyacı yok.

Telefonun tamamının alüminyum ve camla kaplı olması, su geçirmez özelliğe de sahip olmasını sağlıyor. LG G6, 1,5 metre derinlikte, 30 dakika boyunca suyun altında kalabiliyor. Telefonun yüksek çözünürlüklü iki kamerasını ve HDR çekim özelliğini de göz önünde bulundurduğumuzda, etkileyici su altı fotoğrafları çekmek için G6 ideal olabilir.

G6’nın iki arka kamerası da 13 megapiksel çözünürlüğe sahip. Kameralardan birisi 71 derece standart açıyla çekim yaparken diğeri 125 derece geniş açılı lense sahip. Kameraların hemen altında, bir önceki model G5’te olduğu gibi parmak izi okuyucu bulunuyor. Bu özelliği arka yüze almak LG’nin ön yüzü tamamen ekrana ayırmasına imkan sağlamış. Ancak ön yüzdeki geniş ekran, 5 megapiksellik geniş açılı ön kamerayı etkilememiş.

Teknik özellikleri göz dolduruyor

LG G6 üç farklı renkte satışa sunulacak. Siyah ve beyaz renklerin yanı sıra, çok beğeni toplayan gümüş tasarım da seçenekler arasında olacak. Telefonun birkaç gün içerisinde piyasaya sunulması bekleniyor. Fiyata dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Teknik özelliklere bakıldığında, günümüzde şirketlerin öncü telefonlarından bekleyeceğimiz tüm özellikler mevcut: Snapdragon 821 işlemci, 4GB RAM, 32 GB depolama kapasitesi ve en son Android sürümü 7.0. LG’nin kullandığı Snapragon 821 yüksek performanslı bir işlemci olsa da yakın zamanda çıkması beklenen 835 modeli daha yüksek kapasiteye sahip olacak. LG telefonu üretirken 835 modeli henüz hazır olmadığı için bir önceki model tercih edilmiş. Öte yandan, 32 GB depolama kapasitesi belki yeterli gelmeyebilir ancak telefonun micro SD desteği bulunduğu için hafızası artırılabilir.

Kaynak: Mashable, Business Insider

LG yeni akıllı telefonu G6'yı Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde açıkladı. G6, telefonun ön yüzünün neredeyse tamamını kullanan ekranı ile dikkat çekiyor. Ön yüzün üst ve alt kısımlarında çok küçük şeritler dışında neredeyse tamamı ekrana ayrılmış. 5,7 inçlik geniş ekran şu anda piyasadaki en büyük ekranlardan birisi. Ancak telefonun boyutları, 5,2 inç ekranı olan telefonlar kadar. 2880x1440 çözünürlüğe sahip 18x9 Quad HD ekran, 3300 mAh pil kapasitesi, Snapdragon 821 işlemci ve su geçirmez yapısı G6'nın diğer öne çıkan özellikleri.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği