Kripto para sitesi manidar bir mesaj bırakarak ‘kayboldu’

Prodeum adlı kripto para projesi, bir avuç talihsiz yatırımcının parasını da beraberinde götürerek ortadan kayboldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Prodeum adı verilen kısa ömürlü ve pek de duyulmamış bir kripto para projesi bu hafta sonu birkaç talihsiz yatırımcının parasını da beraberinde götürerek ortadan kayboldu. Prodeum’un web sitesinde kalan tek şey beyaz bir sayfanın üzerine yazılmış ‘penis’ sözcüğü oldu.

Yakın zamanda Japon borsası Coincheck’ten kaybolan 400 milyon Dolar değerinde NEM token’iyle veya birçok kişinin ponzi olarak değerlendirdiği Bitconnect’in kapanmasıyla karşılaştırıldığında, Prodeum’da yaşanan durum pek de kayda değer görünmüyor. Sosyal medya kullanıcıları milyonlardan bahsetse de, Prodeum’la ilişkilendirilen bir Ethereum adresi Prodeum’un ICO’suna az sayıda insanın katıldığını gösteriyor.

Amatörce yapılan ICO, NBC’ye bağlı bir şirkete ait bir basın bülteni vasıtasıyla müşteri bulmaya çalıştı. Prodeum, ‘sebze ve meyve etiketleme sürecindeki fiyat araştırmalarının denetimini sağlamayı amaçlayan’ Litvanya merkezli bir blok zinciri projesi olarak tanıtıldı. Prodeum’un web site kayıt bilgisiyle ilgili herhangi bir bilgiye erişilemedi. Sosyal medya profilleri sahte gibi görünen şirket yetkililerinden de herhangi bir bilgi alınamadı.

Kaynak: Gizmodo

‘Sebze ve meyve etiketleme sürecindeki fiyat araştırmalarının denetimini sağlamayı amaçlayan’ Litvanya merkezli bir blok zinciri projesi olarak tanıtılan Prodeum, beyaz bir ekranın üzerine yazılan ‘penis’ sözcüğüyle manidar bir mesaj bırakarak bir avuç talihsiz yatırımcının parasıyla birlikte ortadan kayboldu.4 yanıt

 1. Tolga avatarı
  Tolga

  bade güldürdün bizi :)

 2. arkeoloji avatarı

  Umarım insanlar ders çıkarır.

 3. Murat avatarı
  Murat

  45 kisi 10-20 dolar yatirmis. Adamda kizip gitmis. Kripto paraya olan guveni sarsmayalim…

Yorumunuz: