En büyük kripto para soygunları

Statista bu zamana kadar yaşanan en büyük kripto para soygunlarını gösteren bir infografik oluşturdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Japon kripto para borsası Coincheck, Cuma günü yaptığı açıklamayla yaklaşık yarım milyar Dolar değerinde NEM Coin çaldırdığını onayladı. Bloomberg’in verilerine dayanarak bir infografik oluşturan Statista, Coincheck’in yaşadığı talihsiz olayın bu anlamda ilk soygun olmadığına işaret ediyor. 2014 yılında, kripto para borsası Mt. Gox yaklaşık 480 milyon Dolar değerinde dijital para kaybetmişti. Tokyo merkezli Mt. Gox paraların muhtemelen çalındığını belirtmişti ve bir süre sonra da ABD ve Japonya’da iflas başvurusu yapmıştı. Mt. Gox bir zamanların en önemli Bitcoin borsalarından biriydi.

Olayın ardından bir açıklama daha yapan Coincheck, herhangi bir kaybın telafi edileceğini söyleyerek müşterilerini yatıştırdı.

Kaynak: Statista

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla yaklaşık yarım milyar Dolar değerinde NEM Coin çaldırdığını onaylayan Coincheck, herhangi bir kaybın telafi edileceğini söyleyerek müşterilerini yatıştırdı. Büyük bir kripto para hırsızlığı yaşanmasıyla Statista bu zamana kadar yapılan büyük kripto para soygunlarını gösteren bir infografik oluşturdu. İnfografiğin ilk sırasında 500 milyon Dolar ile Coincheck, ikinci sırada ise 2014 yılında 480 milyon Dolar değerinde dijital para kaybeden ve iflas için başvuru yapan Mt. Gox yer alıyor.

1 Yorum

  • Haberi calinan/kaybolan bitcoin miktarlarina gore yapmaniz daha mantikli olur. Mt.gox ile birlikte ortadan kaybolan bitcoin’in bugunku degeri 7 milyar dolar civarinda cunku.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği