31 milyon Dolar’lık kripto para soygunu

Aynı ismi taşıyan kripto paranın üreticisi Tether adlı şirketin açıklamasına göre, yakın zamanda şirketten yaklaşık 31 milyon Dolar değerinde kripto para çalındı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Aynı ismi taşıyan kripto paranın üreticisi Tether adlı şirketin açıklamasına göre, yakın zamanda şirketten yaklaşık 31 milyon Dolar değerinde kripto para çalındı.

Şirket, çalınan parayı geri almaya çalışmayacağını, bunun yerine Omni Core yazılımını güncelleyerek çalınan fonu süresiz olarak dondurmaya çalışacağını açıkladı. Kraken ve Bittrex gibi birkaç kripto para borsası konuyla ilgili açıklama yaparak Omni Core güncellemesi tamamlanana kadar USDT (Tether) fonlarını askıya aldığını söyledi.

Hack olayları daha önce de yaşandı

Kripto para dünyasında hiçbir şey göründüğü gibi olmayabiliyor. Ayrıca durumun basit bir hırsızlık olayından daha fazlası olduğuna dair söylentiler de mevcut. Tether’ın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex ile ilişkili olduğu (hatta Bitfinex’e ait olduğu) ve iki şirketin yolsuzluk yaptığı söyleniyor. Bitfinex 19 Kasım’da Twitter’dan bir açıklama yaparak, “Bitfinex normal işleyişine devam ediyor. Çıkan söylentileri, piyasada huzursuzluk yaratmak için gerçekleştirilen koordine bir saldırı olarak görüyoruz. İçi boş suçlamalara karşı kayıtsız kalan herkese müteşekkiriz. Yakın zamanda daha kapsamlı bir açıklama yapacağız.” dedi.

Bitfinex 2016’nın Ağustos ayında hack’lenmişti ve 65 milyon Dolar değerinde Bitcoin kaybetmişti. Birkaç hafta önce de dijital cüzdan sağlayıcısı Parity’nin yazılımındaki bir açık yüzünden bir hacker 150 milyon Dolar değerinde Ethereum çalmıştı. Tether’la ilgili olayın ardından Bitcoin’in değeri 7 bin 800 Dolar’a kadar düşse de kısa zamanda 8 bin 180 Dolar’a yükseldi.

Kaynak: Mashable

Aynı ismi taşıyan kripto paranın üreticisi Tether adlı şirketin açıklamasına göre, yakın zamanda şirketten yaklaşık 31 milyon Dolar'lık kripto para çalındı. Şirket, çalınan parayı geri almaya çalışmayacağını, bunun yerine Omni Core yazılımını güncelleyerek çalınan fonu süresiz olarak dondurmaya çalışacağını açıkladı. Kraken ve Bittrex gibi birkaç kripto para borsası konuyla ilgili açıklama yaparak Omni Core güncellemesi tamamlanana kadar USDT (Tether) fonlarını askıya aldığını söyledi. Kripto para dünyasında hiçbir şey göründüğü gibi olmayabiliyor. Ayrıca durumun basit bir hırsızlık olayından daha fazlası olduğuna dair söylentiler de mevcut. Tether'ın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex ile ilişkili olduğu (hatta Bitfinex'e ait olduğu) ve iki şirketin yolsuzluk yaptığı söyleniyor. Bitfinex 19 Kasım'da Twitter'dan bir açıklama yaparak, "Bitfinex normal işleyişine devam ediyor. Çıkan söylentileri, piyasada huzursuzluk yaratmak için gerçekleştirilen koordine bir saldırı olarak görüyoruz." dedi. Tether'la ilgili olayın ardından Bitcoin'in fiyatı 7 bin 800 Dolar'a kadar düşse de kısa zamanda 8 bin 180 Dolar'a yükseldi.

1 Yorum

  • Bu yılın başında 700 euroluk coinspace adlı bir kripto para paketi satın almıştım,3ay önce Türkiye’de yapılan bir hırsızlık(kripto para)denilerek hesabıma erişemez oldum.Başta sayfa güncelleniyor,yenileniyor,hesaplara ek koruyucu ağ getiriliyor denilsede sonrasında kripto para hırsızlığı olduğu söylendi ve konu hakkında hâla gerek Türkiye’den gerekse yurt dışından ne telefon nede mail yoluyla bilgilendirilmedim. En kısa zamanda yasal haklarımı kullanıp hem ben hemde benim gibi bu tip sözde yatırım aracı (kripto para)adı altında yalan ve dolandırıcılık amaçlı birtakım hırsızlara kanmamak ve paramızı yatırmamak için ltfen çevremize bu tür durumları duyurup uyarıp anlatalım,teşekkürler…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği