Bitcoin bir günde yüzde 10 değer kaybetti

Dün Güney Kore'de nispeten küçük ölçekli bir Bitcoin borsasının hack'lenmesinin ardından Bitcoin yüzde 10 değer kaybetti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dün Güney Kore’de nispeten küçük ölçekli bir Bitcoin borsasının hack’lenmesinin ardından Bitcoin yüzde 10 değer kaybetti. Böylece Bitcoin’in yıllık değer kaybı yüzde 50’yi buldu. Geçtiğimiz yıldan bu yana Bitcoin’in toplam pazar değeri 120 milyar Dolar azaldı.

Saldırıya uğrayan Coinrail adlı borsa, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük 100 kripto borsası arasında yer alıyordu. Coinrail’in yaptığı açıklamada piyasada daha az bilinen NPXS gibi kripto paraların saldırganlar tarafından çalındığı belirtildi. Çalınan paraların dondurulduğu ve polis araştırması için tüm alım satım işlemlerinin durdurulduğu açıklandı.

Coinrail soygunda çalınan paranın toplam miktarını açıklamasa da saldırganla ilişkisi olduğu belirlenen bir hesabın 40 milyon Dolar’ın üzerinde kripto para çaldığı ifade edildi.

24 saatte 45 milyar Dolar değer kaybı

Bitcoin’in yanı sıra diğer önemli kripto para birimleri de dünden bu yana ciddi bir düşüş yaşadı. Ethereum ve Ripple’daki düşüşlerle birlikte son 24 saatte toplam kripto pazar değerinde 45 milyar Dolar’lık bir düşüş gerçekleştiği kaydedildi.

Siber güvenlik şirketi Carbon Black’e göre bu yılın başından bu yana saldırganlar toplam 1,1 milyar Dolar değerinde kripto para çaldı.

Kripto para değerlerindeki düşüşler ayrıca Cuma günü Wall Street Journal’da yayımlanan bir raporla[ücretli içerik] da ilişkilendirildi. Rapora göre ABD düzenlemecileri, aralarında Coinbase ve Bitstamp’ın da bulunduğu dört büyük kripto para borsasını, fiyatlarda manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle inceleme altına aldı.

Kaynak: Quartz

Dün Güney Kore'de nispeten küçük ölçekli bir Bitcoin borsasının hack'lenmesinin ardından Bitcoin yüzde 10 değer kaybetti. Böylece Bitcoin'in yıllık değer kaybı yüzde 50'yi buldu. Geçtiğimiz yıldan bu yana Bitcoin'in toplam pazar değeri 120 milyar Dolar azaldı. Bitcoin'in yanı sıra diğer önemli kripto para birimleri de dünden bu yana ciddi bir düşüş yaşadı. Ethereum ve Ripple'daki düşüşlerle birlikte son 24 saatte toplam kripto pazar değerinde 45 milyar Dolar'lık bir düşüş gerçekleştiği kaydedildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği