Bitconnect faaliyetlerini durdurdu

Kripto para camiasındaki birçok kişi tarafından Ponzi oyunu olmakla suçlanan Bitconnect faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kullanıcıların kripto paralarını şirkete kredi olarak verdiği, anonim şekilde işletilen web sitesi Bitconnect faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Aralarında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin‘in de bulunduğu kripto para camiasından pek çok kişi Bitconnect’i açık şekilde Ponzi oyunu olmakla suçluyordu.

Bitconnect’in web sitesinde yayımlanan açıklamaya göre sitenin kapanmasının sebepleri “platform hakkında basında çıkan kötü haberler, hem Teksas hem Kuzey Karolina güvenlik kurullarınca yapılan iki ihtarname ve sürekli yaşanan DDoS saldırıları” olarak belirtildi.

Platform, BCC adlı bir token ile çalıştığı (Bitcoin Cash -BCH- ile karıştırılmamalı) için site kapandığına göre BCC’nin işe yaramaz hale geldiğini söylemek mümkün. BCC geçtiğimiz birkaç saatte yüzde 80’den fazla düşüş yaşadı ve 200 Dolar’dan 30 Dolar seviyesine kadar indi.

Kullanıcıların platforma borç verebilmesi için sisteme öncelikle Bitcoin koyup daha sonra o anki piyasa faiz oranına göre BCC’ye çevirmeleri gerekiyordu. 10 bin Dolar’lık bir kredi 180 gün boyunca sistemde kalınca her ay kişiye yüzde 40 civarında bir getirisi oluyordu.

Borç verme programına katılabilmek için BCC sahibi olma zorunluluğu olması, BCC talebinde ve değerinde ani bir artış olmasına neden olmuştu. Kripto paranın değeri bir yıldan kısa bir sürede yaklaşık 1 Dolar’dan 430 Dolar’a kadar yükselmişti. BCC’nin başka bir kullanım şekli olmadığı için değerinin daha da düşmesi bekleniyor. Şirket, Bitconnect X işlem platformu için planlanan ICO‘nun yine de gerçekleşeceğini, BCC token’inin alım satım işlemlerinin oradan devam edeceğini açıkladı.

Site hakkında fikir vermesi açısından:

Kaynak: Tech Crunch

Kullanıcıların kripto paralarını şirkete kredi olarak verdiği, anonim şekilde işletilen web sitesi Bitconnect faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Bitconnect'in web sitesinde yayımlanan açıklamaya göre sitenin kapanmasının sebepleri "platform hakkında basında çıkan kötü haberler, hem Teksas hem Kuzey Karolina güvenlik kurullarınca yapılan iki ihtarname ve sürekli yaşanan DDoS saldırıları" olarak belirtildi. Platform BCC adlı bir token ile çalıştığı (Bitcoin Cash -BCH- ile karıştırılmamalı) için site kapandığına göre BCC'nin işe yaramaz hale geldiğini söylemek mümkün. BCC geçtiğimiz birkaç saatte yüzde 80'den fazla düşüş yaşadı ve 200 Dolar'dan 30 Dolar seviyesine kadar indi.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği