BitConnect, Endonezya’da ‘moralleri yüksek tutmaya’ çalışıyor

Yakın zamanda faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan BitConnect'in bazı Asya ülkelerindeki yatırımcılara ulaşmayı hedefleyen mesajlar yaydığı öğrenildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz günlerde faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan Bitcoin yatırım web sitesi BitConnect’in hedefinde şimdi de Endonezya ve diğer Asya ülkelerindeki ‘yatırımcılar’ var.

Yaşanan son olaydan etkilenen BitConnect topluluğu üyelerinden bazıları The Next Web‘e ulaşarak Bitconnect tanıtımcılarından bazılarının yerel sosyal medya kanalları ve WhatsApp grupları aracılığıyla Asya’daki potansiyel yatırımcılara ulaşmaya çalıştığını bildirdi.

Tanıtımcıların mesajı ise şu şekilde: “Sakin olun. Meraklanmayın. BitConnect Coin‘in (BCC) değeri önümüzdeki birkaç ay içinde yükselecek. O yüzden cüzdanlarınızdaki BCC’leri saklayın.” Mesajların Endonezce şeklinde ulaştırıldığı da gelen bilgiler arasında. Kaynaklara göre tanıtımcılardan biri de resmi olarak BitConnect yöneticileri arasında listelenen Mr. Santoso. Temmuz ayında yayımlanan bir blog yazısında Santoso’nun Endonezya’nın başlıca BitConnect tanıtımcısı olarak atandığı belirtilmişti. Daha önce yayınlanan birçok YouTube videosunda Santoso’nun şüpheli yatırım platformu BitConnect’in tanıtımını yaptığı görüldü.

Faaliyetlerini durdurmasına rağmen BitConnect, en az bir önceki platform kadar şüpheli görünen BitconnectX ICO üzerinden yatırım kabul etmeye devam ediyor. Şirket, yatırımcıları ellerinde kalan BCC’lerini ICO’ya yatırmaları konusunda teşvik ediyor. Şirketin kapanma kararının ardından değeri 20 Dolar’ın altına düşen BCC’nin, BitconnectX ICO’ya katılım sağlanması halinde, değerinin 150 Dolar’a çekileceği söylendi. Şirket şu anda BCCX’in değerini 50 Dolar olarak belirlemiş durumda. Fakat BCCX’in BCC ile aynı kaderi paylaşması muhtemel görünüyor. Çok sayıda insan yakın zamanda benzer bir stratejiyle kandırılmasına rağmen yatırımlarını BitconnectX ICO’suna aktarmaya hevesli görünüyor. Yetkililer henüz BCCX ICO’suyla ilgili bir önlem almadı.

Kaynak: The Next Web

Geçtiğimiz günlerde, hem platform hakkında basında çıkan kötü haberler hem de bazı ihtarnameler yüzünden faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıklayan BitConnect'in hedefinde şimdi de Endonezya ve diğer Asya ülkelerindeki yatırımcılar var. BitConnect tanıtımcılarından bazılarının yerel sosyal medya kanalları ve WhatsApp grupları aracılığıyla Asya'daki potansiyel yatırımcılara ulaşmaya çalıştığı bildirildi. Tanıtımcılar insanlara "Acele etmeyin. BitConnect Coin'in (BCC) değeri önümüzdeki aylarda artacak. Coin'lerinizi satmayın." şeklinde mesajlar ulaştırıyor. BitConnect, en az bir önceki platform kadar şüpheli görünen BitconnectX ICO üzerinden yatırım kabul etmeye devam ediyor. Şirket, yatırımcıları ellerinde kalan BCC'lerini ICO'ya yatırmaları konusunda teşvik ediyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği