İsrail ve Çin’in ‘temiz teknoloji’ anlaşması

İsrail ve Çin 300 milyon Dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın amacı İsrail'in çevre dostu teknolojilerini Çin'e transfer etmek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İsrail ve Çin 300 milyon Dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın amacı İsrail’in çevre dostu teknolojilerini Çin’e transfer etmek. Özellikle enerji ve tarım alanlarında geliştirilen çevre dostu teknolojilerin aktarımına odaklanan anlaşma pazartesi günü İsrail Ekonomi Bakanı tarafından açıklandı.

Dış İşleri Bakanı Moshe Kahlon, ‘temiz teknoloji’ anlaşmasını imzalamak üzere Pekin’e gitti. Bu anlaşma, önceki anlaşmaların üzerine inşa edilmiş yeni bir iş birliğini temsil ediyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada yeni anlaşmanın ‘her iki ülkenin de çift yönlü ekonomik eylemlerini, ileri tarım teknolojileri ve akıllı yeşil enerji teknolojileri gibi alanlar başta olmak üzere, daha çevre dostu teknolojilere doğru yönelteceği‘ belirtildi. Çin hükumetinin, bu değişim sırasında İsrail’in deneyim ve uzmanlığından faydalanmak istediğinin altı çizildi.

Kaynak: Reuters

İsrail ve Çin 300 milyon Dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın amacı İsrail'in çevre dostu teknolojilerini Çin'e transfer etmek. Özellikle enerji ve tarım alanlarında geliştirilen çevre dostu teknolojilerin aktarımına odaklanan anlaşma pazartesi günü İsrail Ekonomi Bakanı tarafından açıklandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği