iPhone 7S ile gelecekler

iPhone 7 piyasaya çıkmadan iPhone 7S ile ilgili söylentiler gelmeye başladı. Yeni iPhone'da kablosuz şarj, cam arka kasa ve OLED ekran olması bekleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple yeni iPhone SE’yi daha geçtiğimiz ay tanıttı, iPhone 7’nin çıkmasına daha aylar var ancak şimdiden iPhone 7S’e dair tahminler ve söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Aslında akıllı telefon piyasasını takip edenler iPhone’un rakiplerine karşı eksik kaldığı noktaları tespit etmekte zorlanmayacaktır. Haliyle yeni telefonda bu eksiklerin giderileceğini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

Kablosuz şarj ile arka kasa değişecek

Son birkaç yılda akıllı telefonlara gelen en büyük değişikliklerden birisi kablosuz şarj teknolojisi. Pek çok yeni Android telefon tarafından desteklenen bu teknoloji iPhone’larda bulunmuyor. Apple’a yakın kaynaklar bu teknolojinin 2017’de piyasaya çıkması planlanan iPhone 7S ile birlikte geleceğini düşünüyor. Ancak güncel iPhone tasarımı ile kablosuz şarj mümkün değil. Metal arka kasa kablosuz şarj teknolojisinin düzgün çalışmasını engelliyor.

Bu konuya çözüm getirmek amacıyla Apple’ın eski cam kasaya geri dönebileceği konuşuluyor. Önceki tasarıma geri dönmenin doğru olmayacağını düşünenler ise Apple’ın plastik ya da seramik arka kapağı deneyebileceğini ileri sürüyorlar. iPhone 7S’te hangi materyalin tercih edileceği şimdiden kestirilemiyor ancak kablosuz şarj ile metal kasadan vazgeçilmesi kesin gibi görünüyor.

5,8 inçlik dev iPhone 7S

Kullanılan materyal ile birlikte iPhone’un boyutu da değişebilir. Uzun süre 3,5 inçlik klasik tasarımına sadık kalan Apple iPhone 5 ile telefonların boyutunu 4 inçe, iPhone 6 ve 6 plus ile ise sırasıyla 4,7 ve 5,5 inçe kadar çıkarmıştı. iPhone 7’nin de iPhone 6 boyutlarında üretilmesi ancak 7S ile birlikte boyutun daha da büyümesi söz konusu. Kaynaklar iPhone 7S ile birlikte ilk kez 5,8 inçlik bir iPhone görebileceğimizi iddia ediyor. Elleri çok büyük olduğu için iPhone 6 plus’ı yeterli bulmayan kullanıcılar için bu telefon ideal olabilir.

OLED ekran geliyor

Son olarak iPhone 7S’in ekranının OLED teknolojisine sahip olacağı öngörülüyor. Hatta bu ekranın eğimli olabileceği tahmin ediliyor. Eğer bu söylentiler gerçekleşirse Apple’ın yıllar önce kendisini taklit etmekle suçladığı Samsung’un bugün Apple’a öncü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu teknoloji ve tasarım Samsung’un son telefonu S7 Curve’de kullanılıyor. Apple’ın geçtiğimiz dönemde Samsung ve LG gibi ekran üreticileri ile OLED ekranlar üzerine görüşmeler yaptığı biliniyor. Bu ekranların iPhone 7’de olmasa da iPhone 7S’te kullanılması kesin gibi görünüyor.

iPhone 7'nin bile piyasaya çıkmasına aylar varken, 2017'de çıkması planlanan iPhone 7S için iddialar ortaya atıldı. iPhone 7S'te kablosuz şarj özelliğinin gelmesi ile arka kasanın değişmesi ve OLED ekran kullanılması bekleniyor.

1 Yorum

  • ben iphone 7 ya da 7s’te home tuşunun kaldırılacağını düşünüyorum. çünkü 3d touch ile home tuşu kullanım oranı çok ciddi düşüyor. şuan sadece alışkanlıklarla kullanılıyor. normalde gereksiz bir tuş. parmak izi sensörü nerede olacak diye düşünülürse arkadaki apple logosu olabilir? lg g5 ya da huaweinim kullandığı gibi. şuan bunları buraya yazıyorum ki yarın öbürgün tahminlerim tutarsa bu ekran görüntüsünü alacağım. teşekkürler :)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği