“iPhone 8 için tanıtım tarihi: 12 Eylül”

Dow Jones'un pazartesi günü yayımladığı rapora göre Apple, 12 Eylül salı günü gerçekleştireceği bir etkinlikte iPhone 8'i tanıtacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dow Jones’un pazartesi günü yayımladığı rapora göre(ücretli içerik) Apple, 12 Eylül salı günü gerçekleştireceği bir etkinlikte iPhone 8’i tanıtacak. Teknoloji devinin muhtemelen iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olarak isimlendirilmiş iki yeni telefonun yanı sıra, üstün özelliklere sahip iPhone 8’i de tanıtması bekleniyor.

Ayrıca yeni, 4K özelliği bulunan bir Apple TV ve yeni bir Apple Watch‘ın da etkinlikte tanıtılacağı, gelen bilgiler arasında.

Yeni telefon, yeni özellikler

iPhone 8’in neredeyse ön yüzün tamamını kaplayan bir OLED ekranı olacağı, bu ekranın önceki modellere göre daha renkli ve parlak olacağı düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın parmak izi okuyucusunu telefonun arka yüzüne yerleştirdiği ayrıca cihazın önünde bulunan üç boyutlu bir algılayıcı sayesinde, yüz tanıma teknolojisini de barındırdığı belirtiliyor.

İddialara göre Apple’ın şimdiye dek ürettiği en üstün performanslı telefon olacak olan iPhone 8, bin Dolar’dan başlayan fiyatlarla satılacak. Apple genellikle yeni telefonlarını tanıtımdan bir hafta sonra satışa sunuyor. Yani yeni iPhone’ların 19 Eylül gibi raflarda yerini alması beklenebilir.

Apple bu iddialar hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak: CNBC

Dow Jones'un pazartesi günü yayımladığı rapora göre Apple, 12 Eylül salı günü gerçekleştireceği bir etkinlikte iPhone 8'i tanıtacak. Teknoloji devinin muhtemelen iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olarak isimlendirilmiş iki yeni telefonun yanı sıra, üstün özelliklere sahip iPhone 8'i de tanıtması bekleniyor. Ayrıca yeni, 4K özelliği bulunan bir Apple TV ve yeni bir Apple Watch'ın da etkinlikte tanıtılacağı, gelen bilgiler arasında.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği