iPhone 7 sızıntıları gelmeye başladı

Eylül ayındaki Apple etkinliği öncesinde, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a ait olduğu iddia edilen video ve fotoğraflar sızdırılmaya başlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Her yeni Apple etkinliğinde olduğu gibi, Eylül’de yapılması beklenen etkinlik öncesinde de yeni cihazlara dair görüntüler sızmaya başladı. Merakla beklenen iPhone 7’ye ait olduğu iddia edilen fotoğraf ve videolar, telefonu diğer modellerden ayıran dış özellikleri ortaya koyuyor.

Paylaşılan videolarda telefonun alt kısmında bulunan kulaklık girişinin kaldırılacağı söylentilerinin doğru olduğu görülüyor. Sızdırılan fotoğraflar da videodaki görüntülerle örtüşüyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin sosyal medya sitesi Weibo üzerinden paylaşılan ve 9to5Mac sitesi tarafından bulunan görüntülerde iPhone 7 Plus’ın 3 farklı renginin karşılaştırıldığı görülüyor. Ayrıca görüntülerde roze altın renkli bir iPhone 7 de bulunuyor.a0b79155gw1f62u0auf2dj20zk0qotcl-1

Çift kamera geliyor

Cihazların anten çizgileri ve çift kamera özelliği iPhone 7 Plus’ta ilk göze çarpan değişiklikler. Ayrıca iPhone 7’de çift kamera özelliği bulunmadığı da görülüyor. Her iki modelde kameraların, eski modellerde olduğu gibi, kasanın dışına taştığı görülüyor. Ancak kameranın boyutu gözle görülür şekilde büyük görünüyor.

Birbiriyle uyuşan fotoğraf ve videolarda iPhone 7’nin tek kamerasının sol üst köşede bulunduğu görülüyor. Videoda iPhone 7’nin iPhone 6S ile karşılaştırıldığı görülüyor ancak bu videoda, önceki sızıntılarda görülenlerden farklı bir fiziksel özellik görünmüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WUxHSYb1LSI

Her zaman olduğu gibi bu fotoğraf ve videoların ne kadar doğru olduğu tartışılır. Ancak şimdiye dek farklı kaynaklardan gelen bu paylaşımlar birbirini doğrular nitelikte.

İki ya da üç model

Son söylentilere göre iPhone 7’nin iki yada üç farklı model halinde satışa sunulacağı bekleniyor. iPhone 7 Plus ya da Pro olarak adlandırılması beklenen 5,5 inçlik modelin çift kamerası bulunacağı, 4,7 inçlik iPhone 7’nin ise tek kameralı olacağı ifade ediliyor. Ayrıca 5,5 inçlik modelin tek kameralı versiyonunun da üretilebileceği düşünülüyor.

Yeni iPhone’ların performans özelliklerinin de yeni bir işlemci ile birlikte artması bekleniyor. Telefonların en düşük hafıza seçeneğinin ise 32 GB olacağı düşünülüyor.

Fotoğraf ve videolarda görüldüğü gibi anten çizgisinin daha az görünür olması ve kulaklık girişinin ortadan kalkması da beklenen fiziksel değişiklikler arasında. Bazı kaynaklar iPhone 7 ile birlikte mavi rengin de seçenekler arasına ekleneceğini iddia ediyordu ancak şimdiye dek sızdırılan görüntülerde mavi iPhone’a dair bir emare bulunmuyor. Şimdiye dek görebildiğimiz renkler, eski modellerde de bulunan, roze altın, gümüş ve uzay grisi.

Kaynak: Mashable

iPhone 7 ve 7 Plus'a ait olduğu iddia edilen fotoğraf ve videolara göre yeni telefonun bazı modellerinde çift kamera özelliği bulunacak. Diğer modellerde ise daha büyük lensli, tek kamera bulunacak. Ayrıca kulaklık girişi daha önceden iddia edildiği gibi tamamen kaldırılacak. Anten çizgileri ise köşe boyunca ilerleyerek daha az görünür hale gelecek. Fotoğraf ve videoların birbiri ile uyuşması, bu görüntülerin gerçek olduğuna dair düşünceleri güçlendiriyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği