Instagram’da canlı yayın dönemi

Daha önce Snap'teki Hikayeler özelliğini neredeyse birebir kopyalayan Instagram şimdi de canlı yayın ve görülünce silinen özel mesaj özelliklerini ekliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, yeni özelliklerini önümüzdeki hafta test amaçlı olarak küçük bir grup kullanıcının hizmetine sunacak. Bu özellikler arasında canlı yayın yapma ve özel mesajlarda bir süre sonra silinen görseller gönderme gibi Snap’ten aşina olduğumuz özellikler yer alıyor.

Yeni canlı yayın özelliği Facebook Live ve Twitter’ın Periscope uygulamalarına benziyor. Canlı yayın yapan arkadaşlarınızın yanında gördüğünüz küçük bir ‘canlı’ butonu ile yayınlardan haberdar olabileceksiniz. Canlı yayın sırasında yazı ya da emoji ile yorum yapabilirsiniz. Bu videolar sadece canlı yayın boyunca izlenebilecek ve telefona kaydedilemeyecek.

Kaybolan fotoğraf ve videolar

Uygulamanın yeni mesajlaşma bölümü ise Snap’e benzer özellikler taşıyor. Artık Instagram üzerinden özel mesajla, görüldükten sonra silinen fotoğraf ve videolar atmak mümkün olacak. Uygulama ayrıca karşı taraf ekran görüntüsünü kaydettiğinde ya da videoyu tekrar izlediğinde sizi haberdar edecek.

Pazartesiden itibaren deneme grubunun kullanımına sunulacak özellikler için bizim birkaç hafta beklememiz gerekecek.

Kaynak: Cnet

Instagram rakipleriyle mücadele konusunda oldukça kararlı ancak yeni özellikler bulma konusunda çok yaratıcı değil. Snap'in hikayeler özelliğini neredeyse birebir kopyalayan Instagram şimdi de canlı yayın özelliğinin yanı sıra görülünce silinen özel mesaj gönderme özelliğini de uygulamasına ekliyor. Ayrıca gönderilen özel mesajların ekran görüntüsü alınır ya da videolar tekrar izlenirse, gönderen kişi durumdan haberdar ediliyor. Pazartesiden itibaren küçük bir test grubunun kullanımına sunulacak olan özellikler birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacak.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği