İlk otonom seyyar dükkan Moby Mart

Moby Mart, dünyadaki her park alanını 24 saat açık bir markete çevirme potansiyeli bulunan, çalışanı olmayan, otonom ve mobil bir dükkan.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Moby Mart, dünyadaki her park alanını 24 saat açık bir markete çevirme potansiyeli bulunan, çalışanı olmayan, otonom ve mobil bir dükkan. Yani sizin kendisine gittiğiniz değil, kendisi size gelen bir mağaza.

Moby Mart’ta süt, öğle yemeği ya da reçetesiz ilaçlar gibi hemen tüketim ürünleri günün her saati satın alınabiliyor. Akıllı telefonla giriş yapılan dükkan, satın aldığınız her şeyi, Amazon’un kasasız mağazasında olduğu gibi, kredi kartınızdan düşüyor. Böylece kasada sıra beklemeye gerek kalmıyor. İhtiyacınız olan şeyi alıp dükkandan çıkabiliyorsunuz. Bilgisayar, ampul ya da diğer ihtiyaçlar da önceden sipariş verilerek Moby Mart’tan alınabiliyor.

Görünmez teknoloji

Yapay zeka, patentli buluşlar ve bulut bilişim sayesinde Moby teknolojiyi görünmez hale getiriyor. Bugüne dek sunulan en basit alışveriş deneyimini sunan Moby, müşterilerine her yerde aynı içeriklerle hizmet veriyor.

Güneş panelleri bulunan ve elektrikle çalışan Moby şimdiye dek üretilmiş en çevre dostu dükkan özelliğini de taşıyor. Öyle ki, Moby çevreyi sadece kirletmemekle kalmıyor, üzerinde bulunan hava temizleyici ile bulunduğu noktanın havasını arındırıyor.

Kulağa bilim kurgu gibi gelse de Moby Mart bu hafta Çin’de beta testine başladı. Moby Mart, Wheelys Inc. tarafından, Hefei Üniversitesi ve Himalafy iş birliği ile üretildi. Moby’nin otonom hareket özelliği ise henüz geliştirme aşamasında.

Kaynak: The Moby Mart

Moby Mart, dünyadaki her park alanını 24 saat açık bir markete çevirme potansiyeli bulunan, çalışanı olmayan, otonom ve mobil bir dükkan. Akıllı telefonla giriş yapılan dükkan, satın aldığınız her şeyi kredi kartınızdan düşüyor. Böylece kasada sıra beklemeye gerek kalmıyor. İhtiyacınız olan şeyi alıp dükkandan çıkabiliyorsunuz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği