HBO Now PlayStation’a geliyor

Dünyaca ünlü pek çok dizinin yapımcılığını üstlenen HBO'nun abonelik paketi HBO Now, artık PlayStation üzerinden de kullanılabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Game of Thrones, Sex and the City ve The Sopranos gibi ünlü dizileri ile bilinen Amerikan televizyon kanalı HBO’nun abonelik paketi HBO Now, artık Sony’nin oyun konsolu PlayStation’da kullanılabilecek. Kanalın 5 sezonluk anlaşma yaptığı yeni dizisi Westworld’ün ilk yayın tarihi 2 Ekim’den önce kullanıma sunulması beklenen servis PlayStation 4 ve PlayStation 3 konsollarda kullanılabilecek.

HBO ayrıca Sony ile HBO ve Cinemax kanallarını Sony’nin canlı yayın hizmeti Playstation Vue’ya getireceklerini de açıkladı. HBO ve Cinemax, her biri aylık 15 dolara Playstation Vue üzerinden izlenebilecek. HBO aboneliği alan Playstation Vue kullanıcıları hem dizilere hem de kanalın diğer programlarına HBO Now kullanarak birden fazla cihaz üzerinden ulaşabilecek.

Westworld’e yetişecek

Şirketler, yeni dağıtım anlaşmasının HBO’nun 1973’te yayınlanan Westworld filminden uyarladığı dizinin ilk bölümüne yetiştirilmesini hedefliyor. Jonathan Nolan ve Lisa Joy tarafından hazırlanan yeni dizi Michael Crichton tarafından yönetilecek. Dizide Yul Brynner, Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden ve Thandie Newton gibi isimler yer alacak.

HBO’nun başkan yardımcısı Jeff Dallesandro “PlayStation kullanıcılarının erişimini genişleterek Game of Thrones, The Night Of ve Last Week Tonight gibi programların da izlenebilmesine olanak sağladık. Böylece esneklik ve kalite konularına bağlılığımızı gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

HBO’nun geleneksel öde-izle servisi HBO Go da geçtiğimiz yıl PlayStation 4 için kullanıma sunulmuştu.

Diğer platformlarda da kullanılabiliyor

Sony, PlayStation Vue servisini önce belirli bölgelerde, sadece yerel yayıncılar için hizmete sunmuş, bu baharda ise tüm ABD’de kullanıma açmıştı. Playstation Vue, PS4, Roku, Google Chromecast, iOS ve Android telefon ve tabletler aracılığıyla kullanılabiliyor.

HBO ve Cinemax’in PlayStation Vue üzerinden kullanıma sunulması, kullanıcıların ilk kez bu kanalları bir paket dahilinde değil, teker teker satın alabilmesi anlamına geliyor. PS Vue, bu kanalların dışında Showtime, Machinima, Fox Soccer Plus ve Showtime-Epix gibi kanalları da seçenek olarak sunuyor.

Aralarında Game of Thrones'un da bulunduğu pek çok başarılı dizinin yapımcılığını üstlenen HBO'nun tekil abonelik paketi HBO Now artık PlayStation'ın Vue adlı servisi üzerinden kullanılabilecek. PlayStation 3 ve 4 üzerinden kullanılabilen servisin üyeliği aylık 15 dolar olarak belirlendi. Üyeler Game of Thrones, The Night Of ve Westworld gibi dizilerin yanı sıra HBO'nun Last Week Tonight gibi sevilen programlarını da takip edebilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği