HBO dizileri bir bir sızdırılıyor

Game of Thrones'un ardından Curb Your Enthusiasm, Insecure, Ballers, Barry ve The Deuce dizilerinin de yayınlanmayan bölümleri sızdırıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

HBO ile HBO’dan para çalmayı amaçlayan hacker arasında haftalardır süren gerginlik, Pazar günü Curb Your Enthusiasm ve diğer birkaç dizinin bölümlerinin sızdırılmasıyla iyice şiddetlendi. Larry David’in oynadığı komedi dizisinin yeni bölümü Ekim ayına kadar yayınlanmayacaktı. Pazar günü yapılan açıklamada, hackerların yaptıklarına karşın, kanalın baskı taktiklerine yenilmeyeceği belirtildi.

“Oyuna alet olmayacağız”

Kanal yaptığı açıklamada, “Hacker’la iletişim halinde değiliz, çıkan her yeni bilgiye de cevap vermeyeceğiz. HBO’da bir siber suç yaşandığı biliniyor. Hacker, medyanın ilgisini çekmek amacıyla çalınan bilgilerden parçalar yayınlamaya devam edebilir. Biz bu oyuna alet olmayacağız. Tabii ki hiçbir şirket özel bilgilerinin çalınıp internette yayınlanmasını istemez. Yaşanan olay süresince çalışanlarımıza ve partnerlerimize karşı şeffaf olmak en büyük önceliklerimizdendi. Her zaman da öyle olacak. Bu olay HBO’nun en iyi yaptığı şeyi yapmaya devam etmesine engel olmayacak.” dedi.

Bu arada HBO, Game of Thrones dizisinin 6. bölümünü, normal yayın tarihinden birkaç gün önce yanlışlıkla Avrupa’da yayınladı. Bu kez hackerların olayla alakası yoktu çünkü dizi yasal yollardan izleyicilere sunuldu.

Mumbai’de pazar günü 4 kişi gözaltına alındı fakat yaşanan gözaltı Game of Thrones’un sızdırılan bölümüyle alakalı değil. Şüpheliler ’emanete ihanet ve bilgisayar suçları’ yüzünden göz altında. Yerel polise göre 21 Ağustos’a kadar salınmayacaklar. HBO’nun partnerlerinden Star India‘ya konu ile ilgili yöneltilen sorular yanıtsız kaldı. Gözaltına alınanlardan üçü Prime Focus Technologies’te çalışıyor. Press Trusy of India’nın haberine göre dördüncü şüpheli de eski çalışanlardan biri.

Sızdırılan diğer diziler arasında Insecure, Ballers, Barry ve The Deuce var. Hala kimliği belirlenemeyen hacker ya da hacker grubu, kaygısız şekilde saldırının şiddetini arttırmaya devam ediyor. HBO, faillere 250 bin Dolar’lık ‘ikramiye ödemesi’ vereceğini belirten bir mesaj göndermişti. Daha sonra, HBO CEO’su Richard Plepler’a ait kişi listesinin ifşa edileceğine dair tehditler yapıldığı haberinin yalan olduğu ortaya çıktı. HBO’dan sızdırılan materyaller, 2014 yılında Sony Pictures Entertainment’tan çalınanlar kadar fazla olmasa da hacker’ın ya da hacker grubunun özel HBO belgelerine sahip olabileceği söyleniyor.

Kaynak: Variety, Mashable

Game of Thrones'un yeni sezonundan bir bölümün sızdırılmasının ardından olaylar şiddetlenerek büyüyor. Hacker ya da hacker grubu şimdi de Curb Your Enthusiasm'in Ekim'de yayınacak bölümünü sızdırdı. Sızdırılan diğer diziler arasında Insecure, Ballers, Barry ve The Deuce gibi diziler var. HBO açıklamasında “Hacker’la iletişim halinde değiliz, çıkan her yeni bilgiye de cevap vermeyeceğiz. Bu oyuna alet olmayacağız." dedi. HBO’dan sızdırılan materyaller, 2014 yılında Sony Pictures Entertainment’tan çalınanlar kadar fazla olmasa da hacker’ın ya da hacker grubunun özel HBO belgelerine sahip olabileceği söyleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği