Taht Oyunları’nın yeni bölümleri çalındı

HBO'dan yapılan açıklamaya göre hackerlar şirketin sistemlerine girdi ve bilinmeyen miktarda veri çaldı. Veriler arasında dizilerin yeni bölümleri de var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hollywood yine bir siber saldırı ile karşı karşıya. HBO’dan yapılan açıklamaya göre hackerlar şirketin sistemlerine girdi ve bilinmeyen miktarda veri çaldı. Ballers ve Room 104 gibi dizilerin henüz yayınlanmamış bölümleri internette yayılmaya başladı. Büyük haber ise Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin henüz yayınlanmamış bölümlerine ait olduğu iddia edilen senaryoların internette dolaşması. Hacker’lar dizinin bölümlerini de ellerinde bulundurduklarını belirtiyor.

HBO yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“HBO yakın zamanda bir siber saldırıya maruz kalmıştır. Bu saldırı neticesinde bazı lisanslı veriler ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili araştırmayı hızla başlattık. Kolluk kuvvetleri ve siber güvenlik şirketleri ile iş birliği içinde çalışıyoruz. Veri koruma, HBO için en öncelikli noktadır ve elimizde bulundurduğumuz veriler konusunda ciddi bir sorumluluk taşıyoruz.”

Yavaş yavaş yayılıyor

HBO için durum hiç iyi görünmüyor. Hackerlar 1,5 terabayt veri çaldıklarını iddia ediyor. Bu oldukça büyük arşiv sadece dizilerin yeni bölümlerini değil aynı zamanda çalışanların kişisel ve finans verilerini de içeriyor olabilir. Tam olarak ne çalındığı bilinmiyor ancak hackerların verileri internete yavaş yavaş sızdırdığı görülüyor. Ayrıca pazar akşamı gazetecilere gelen bir e-postada Taht Oyunları vurgusu bulunuyordu:

“Tüm insanlığa selamlar. Siber dönemin en büyük veri sızıntısı yaşanıyor. Adı neydi? Söylemeyi unutmuşum. HBO ve Taht Oyunları……!!!!!! Bu sızıntıyı indirme şansı olan öncüler olacağınız için şanslısınız. Keyfini çıkarın ve haberi herkese yayın. Her kim daha fazla yayarsa onunla bir röportaj yapacağız. HBO düşüyor.”

Tabii ki HBO Taht Oyunları’nın yeni bölümlerinin internette yayınlanmasından rahatsızlık duyuyor ancak çalınan veriler arasında şirket içi yazışmalar bulunuyorsa sorun çok daha ciddi olabilir. 2014 yılında Sony’den çalınan sadece 26 GB boyutundaki veriler şirketin çok büyük sorunlar yaşamasına sebep olmuştu. Hackerların söyledikleri doğruysa, HBO’dan çalınan veriler, Sony’den çalınanların neredeyse 60 katı büyüklüğünde. HBO’yu çok sıkıntılı bir dönem bekliyor olabilir.

Kaynak: Gizmodo

Hollywood yine bir siber saldırı ile karşı karşıya. HBO'dan yapılan açıklamaya göre hackerlar şirketin sistemlerine girdi ve bilinmeyen miktarda veri çaldı. Ballers ve Room 104 gibi dizilerin henüz yayınlanmamış bölümleri internette yayılmaya başladı. Büyük haber ise Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin henüz yayınlanmamış bölümlerine ait olduğu iddia edilen senaryoların internette dolaşması. Hacker'lar dizinin bölümlerini de ellerinde bulundurduklarını belirtiyor.

2 Yorum

  • hbo düşüyor nedir .. kazanmasını engelleyerek sektörün çökmesini iyi olabilecek işlerin engellenmesini sağlamanın neresi ŞANS ? beyinsiz adamların işleri yüzünden dizi film çekilmeyecek sonunda yazık ..

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği