İki yeni Playstation 4 tanıtıldı

Sony, yeni Playstation 4 modellerini tanıttı. Dün tanıtılan iki modelden biri orijinal modelin daha incesi diğer ise geliştirilmiş versiyonu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Aylarca süren spekülasyonların ardından Sony, Playstation 4 ile ilgili açıklamasını sonunda yaptı. Dün akşam New York’ta düzenlenen etkinlikte şirket iki yeni PS4 versiyonunu açıkladı: orijinal modelin inceltilmiş, daha ucuz bir modeli ve Kasım’da satışa sunulacak geliştirilmiş bir model.

İnce ve ucuz PS4 bu ay geliyor

Çok konuşulan küçük PS4 modeli 15 Eylül’den itibaren satışa sunuluyor. Cihaz pek çok ülkede 299 dolara satılacak. Bu konsol fonksiyon anlamında orijinal PS4 ile neredeyse aynı ancak daha ince bir tasarıma sahip.

Geliştirilmiş versiyon 10 Kasım’da geliyor

Playstation Pro olarak adlandırılan yeni model, orijinal PS4’e göre daha hızlı bir işlemciye, daha iyi grafiklere ve 4K çözünürlük desteğine sahip. 399 dolara satılması planlanan konsol 10 Kasım’dan itibaren satın alınabilecek. Daha ciddi oyuncular için tasarlanan cihaz 1 TB hafızaya sahip.

Artık her PS4 HDR ile gelecek

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) videolar daha parlak ve detaylı görüntüler oluşturarak en karanlık ve en aydınlık noktalar arasında daha iyi bir renk aralığı sunuyor. Yakında tüm Playstation 4 modelleri HDR video özelliğine sahip olacak. Önümüzdeki hafta yapılacak bir sistem güncellemesiyle tüm PS4’ler bu özelliğe kavuşacak. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için televizyonunuzun da HDR desteği bulunması gerekiyor.

Yeni oyunlar ve geliştirilmiş grafikler

Önceki oyunlar tüm Playstation 4 modellerinde oynanabilecek. Playstation Pro sahiplerine ise daha iyi grafikler sunulacak. Mass Effect Andromeda, Horizon Zero Dawn ve yakında çıkacak olan Örümcek Adam oyunları da dahil olmak üzere bir dizi oyun Pro’nun üstün grafik özelliklerini destekleyecek.

Kaynak: Verge

Sony dün akşam New York'ta düzenlediği bir etkinlikte yeni Playstation 4 modellerini tanıttı. Bu modellerden biri, orijinal Playstation 4'ün özelliklerine sahip olan daha ince bir versiyon. Diğer model ise daha gelişmiş donanım özelliklerine sahip Playstation Pro olarak adlandırılan versiyon. İnce modelin 299 dolara Playstation Pro'nun 399 dolara satılacağı ifade edildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği