Google’ın yeni sosyal ağı: Shoelace

Sosyal ağ işinde pek de başarılı olmayan Google, şansını bu sefer de Shoelace adlı sosyal ağ ile deneyecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google, sosyal medya dünyasında yeni bir deneme yapacak.

Arama motoru devi, benzer ilgi alanlarına sahip insanların gerçek hayatta bir araya gelmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış Shoelace adlı uygulamasını sundu. Uygulamanın internet sitesinde yapılan açıklamada “Yeni insanlarla tanışmak, ortak paydalarınız olduğu zaman daha eğlenceli hale geliyor. Bizler de aynı şeylerle ilgilenen insanları tanıştırmayı daha kolay hale getirmek istedik.” ifadelerine yer veriliyor.

Şu anda sadece New York City’de kullanılabilen Shoelace, yakın zamanda ABD’deki diğer şehirlerde de kullanıma sunulacak. Uygulama, kullanıcının ilgi alanlarına ve coğrafi konumuna bağlı olarak aktiviteleri düzenleyecek ve sonra da bunlara uygun tavsiyelerde bulunacak. Uygulamanın tanımında yer alan ifadelerden biri de “Her gün etrafınızdaki en güzel etkinlikleri bulup sunuyoruz. Dolayısıyla sizin etkinlik aramanıza gerek kalmıyor.” şeklinde. Shoelace, kendini yeni bir yere taşınıp farklı insanlarla tanışmak isteyen insanlar için mükemmel bir hizmet olarak adlandırıyor.

Güvenlik endişeleri göz önüne alındı

Uygulamanın bazı kullanıcılar arasında mahremiyet endişelerine sebep olabileceğini bilen Google, Shoelace’e birtakım güvenlik özellikleri de ekledi. Mesela Shoelace’in moderatörleri, uygulamaya eklenen içeriğin iç yönetmeliğe ve toplum standardına uygunluğunu kontrol edecek. Google, zaman içinde uygulamada düzenlemeler yapmaya devam edeceğini de belirtti.

Uygulamanın adının anlamına gelecek olursak Google, “Shoelace’in (Türkçesi: Ayakkabı bağcığı) bütün iddiası, ilgi alanlarına bakarak insanları birbirine bağlamak. Tıpkı bir ayakkabının iki bağı gibi.” diyor. Ancak Google’ın sosyal ağlar konusunda pek de başarılı olmadığını, geçtiğimiz aylarda kapatılan Google+ sosyal ağından biliyoruz.

Kaynak: Media Post

Arama motoru devi Google, benzer ilgi alanlarına sahip insanların gerçek hayatta bir araya gelmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış Shoelace adlı uygulamasını sundu. Şu anda sadece New York City'de kullanılabilen Shoelace, yakın zamanda ABD'deki diğer şehirlerde de kullanıma sunulacak. Uygulama, kullanıcının ilgi alanlarına ve coğrafi konumuna bağlı olarak aktiviteleri düzenleyecek ve sonra da bunlara uygun tavsiyelerde bulunacak. Uygulamanın bazı kullanıcılar arasında mahremiyet endişelerine sebep olabileceğini bilen Google, Shoelace'e birtakım güvenlik özellikleri de ekledi. Mesela Shoelace'in moderatörleri, uygulamaya eklenen içeriğin iç yönetmeliğe ve toplum standardına uygunluğunu kontrol edecek. Google, zaman içinde uygulamada düzenlemeler yapmaya devam edeceğini de belirtti.

1 Yorum

  • Uzun zamandır ismi geçiyor sosyal medya uygulaması bir türlü versiyonu yayınlamadılar 2021 de çıkarmı yeni sosyal medya uygulaması ?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği