Google da Snapchat’i kopyalamaya başladı

Stamp adı verilen yeni bir ürün ile birlikte, Google'ın haberleri Snapchat'teki Keşfet özelliğine benzer bir şekilde sunmaya hazırlandığı iddia edildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Stamp adı verilen yeni bir ürün ile birlikte, Google’ın haberleri Snapchat’teki Keşfet özelliğine benzer bir şekilde sunmaya hazırlandığı iddia edildi. Mobil dergi tarzı haberlerin, Snapchat’e rakip olması bekleniyor. Google’ın haber makalelerini daha hızlı yüklemek için geliştirdiği AMP adlı ürününden yola çıkılarak hazırlanan Stamp ile birlikte kullanıcıların Snapchat’e ihtiyaç duymayacağı belirtiliyor.

Cuma günü Google’dan yapılan açıklamada “Açık kaynaklı AMP projesi, başarısını yayımcıların yeni özellikler için çalışarak sunduğu sürekli iş birliğine borçlu. Henüz açıklayacak yeni bir ürünümüz yok ancak çok yakında yeni açıklamalar yapmak için sabırsızlanıyoruz.” dendi.

Özellikleri bir bir kopyalanıyor

Snapchat’in ana şirketi Snap Inc., fotoğraf ve video paylaşım platformunun, kullanıcılara başka yerde bulamayacakları özellikler sunduğunu göstermenin baskısını hissediyor. Snap aslında mobil iletişime pek çok yeni yöntem sunmuş olsa da Facebook bu özellikleri sürekli kopyalayıp kendi popüler ürünlerine yerleştiriyor. Şimdi de Google’ın Snap’in ürünlerini taklit etmesiyle şirket artık kullanıcılarına, başka bir yerde bulunmayan özellikler sunmakta zorlanıyor. Snap son olarak Keşfet özelliği üzerinden seri halinde video içeriği paylaşmayı planlıyordu. Bu özellik belki şirketi rakiplerinden ayırmaya yardımcı olabilir.

Büyük teknoloji şirketlerinin Snap’in özelliklerini taklit etmesi direkt olarak Snap’i bitirme amaçlı olmayabilir ancak pek çok kişi, bu özelliklerin zaten Facebook ve Google’da var olduğunu görünce Snapchat’i yükleyip kullanmaktan vazgeçebilir. Bu durum, yeni kullanıcılar edinmek isteyen Snapchat’in hedeflerini baltalayabilir.

Kaynak: Bloomberg

Stamp adı verilen yeni bir ürün ile birlikte, Google'ın haberleri Snapchat'teki Keşfet özelliğine benzer bir şekilde sunmaya hazırlandığı iddia edildi. Mobil dergi tarzı haberlerin, Snapchat'e rakip olması bekleniyor. Google'ın haber makalelerini daha hızlı yüklemek için geliştirdiği AMP adlı ürününden yola çıkılarak hazırlanan Stamp ile birlikte kullanıcıların Snapchat'e ihtiyaç duymayacağı belirtiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği