Fortnite yüzlerce yuva yıktı

İngiltere'de bu yıl gerçekleşen boşanmaların yüzde 5'inde gerekçe olarak son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Fortnite gösterildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fortnite şüphesiz ki son dönemin en popüler oyunu. Bu yılın başında 48 milyon olan Fortnite kullanıcı sayısı Haziran ayında 125 milyona yükseldi. O dönemde henüz Android cihazlarda oynanamadığını vurgulamakta fayda var. Nisan ayında sadece iPhone kullanıcılarından günde 2 milyon Dolar kazandığına dair bir habere yer vermiştik.

Bunca bağımlılık yapan bir oyunun çiftler arasında huzursuzluk çıkarmaması beklenemez elbette. Gamebyte.com‘da yer alan habere göre İngiltere’de bu yıl gerçekleşen 4 bin 665 boşanmadan yaklaşık 200’ünün sebebi Fortnite!

Bu boşanmalarda Fortnite’ın gerçek rolünü bilemeyiz elbette ama “Neden boşanıyorsunuz” sorularına verilen cevaplardan biri bu. İki ay önce profesyonel oyuncu ‘FaZe Censor’ benzer sebeple sevgilisinden ayrılmasıyla haber olmuştu. (Evet böyle haberler de oluyor.)

Öte yandan çocuklarının başarılı birer Fortnite oyuncusu olabilmeleri için özel hoca tutan ebeveynler de var.

Bu da ABC News tarafından daha önce hazırlanan bir haber:

Kaynak: The Cut

Gamebyte.com'da yer alan habere göre İngiltere'de bu yıl gerçekleşen 4 bin 665 boşanmadan yaklaşık 200'ünün sebebi Fortnite. Bu boşanmalarda Fortnite'ın gerçek rolünü bilemeyiz elbette ama "Neden boşanıyorsunuz" sorularına verilen cevaplardan biri bu.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği