Çocukları için Fortnite hocası tutan veliler

Ebeveynler çocuklarının başarılı birer Fortnite oyuncusu olması için özel hocalara tıpkı bir spor ya da ders hocası tutar gibi ödeme yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Fortnite Battle Royale bilgisayar oyunu dünyasını domine etmeye devam ederken ebeveynler de Fortnite hocalarına tıpkı bir spor ya da ders hocası gibi ödeme yapıyor. Salı günü Wall Street Journal’da yayımlanan habere göre ebeveynler çocuklarına bir saatlik Fortnite dersi vermesi için hocalara saatte 10 ila 20 Dolar ödüyor.

10 yaşındaki oğlu için dört saatlik ders satın aldığını söyleyen Ally Hicks “Sadece oyunu oynamak değil, oyunda başarılı olmak için bir baskı var. Okulda oğlum için ortamın nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz.” diyor.

Üreticiler yılda 2 milyar Dolar kazanıyor

Fortnite’ın üreticisi Epic Games, oyun içi satış modeliyle çok fazla gelir elde etti. Oyunda 100 kişi bir savaş alanına giriyor ve aralarından sadece bir tanesi hayatta kalana dek savaşıyor. Oyun bilgisayar, Xbox One, Playstation 4, iPhone ve Nintendo Switch üzerinden oynanabiliyor.

Oyunda oyuncular farklı karakter görünümleri ve aksesuarlar gibi oyun içi ürünleri satın alabiliyor. Epic Games’in bu satışlar sayesinde 2018’de 2 milyar Dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Oyuncuların hayali başarılı bir yayıncı olmak

Oyunun popülerliği, Twitch üzerinde yayın yapan başarılı Fortnite oyuncuları sayesinde arttı. Ebeveynler de çocuklarının Ninja, Dr. Lupo, TSM Myth ve FaZe Tfue gibi başarılı bir Fortnite oyuncusu ve yayıncısı olabilmesi için özel hocalar tutuyor. Bu yöntem işe yarıyor gibi görünüyor. 12 yaşındaki oğlu ‘Noble’ için ders satın alan Nick Mennen, “Oğlum eskiden Fortnite’ta oyun kazanmakta zorlanıyordu ancak şimdi 10 ila 20 galibiyete ulaşabiliyor.” diyor.

Haziran rakamlarına göre 125 milyon oyuncusu olan Fortnite’ta başarılı olmak için ders alanların sayısı gün geçtikçe artabilir.

Kaynak: BleachReport

Ebeveynler çocuklarının başarılı birer Fortnite oyuncusu olması için özel Fortnite hocaları tutuyor. Çocuğuna spor ya da ders hocası tutar gibi Fortnite hocası tutan ebeveynler bir saatlik ders için 10 ila 20 Dolar para ödüyor. Başarılı Fortnite oyuncular Twitch gibi platformlar üzerinden yaptıkları yayınlarla para kazanabiliyor. Tüm bu ekonomi Fortnite'ın üreticilerinin işine geliyor. Oyunun popülaritesi arttıkça, yıl sonuna kadar Fortnite'ın üreticisi Epic Games'in 2 milyar Dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği