Fortnite Android’e de geliyor

Günümüzün en popüler oyunlarından Fortnite bu yaz Android platformuna geliyor. Ayrıca mobil oyuncular da artık oyunda sesli sohbete dahil olabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bugün hangi platforma baksanız birinin Fortnite oynadığını görme ihtimaliniz yüksek. Ancak bu durum Android için geçerli değil. Günümüzün en popüler oyunlarından biri, Android kullanıcıları tarafından oynanamıyor. Neyse ki Fortnite geliştiricisi Epic Games Android kullanıcılarını sevindirecek haberi verdi: Fortnite bu yaz Android’e geliyor.

Şirketin yayımladığı bir blog gönderisinde “Fortnite Android’e geliyor! Oyunu bu yaz yayınlamayı planlıyoruz. Bu haberin kaç kişiyi heyecanlandırdığının bilincindeyiz ve paylaşabileceğimiz yeni bilgiler olduğunda bunu ilk olarak bizden duyacağınıza söz veriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sesli sohbet mobile geliyor

Fortnite mobil üzerinde iPhone ve iPad’lerde Nisan ayından beri oynanabiliyor. Sadece bilgisayar ve konsol versiyonunda bulunan sesli sohbet özelliği yakında mobile de gelecek. Sesli sohbet, platformlar arası iletişimde kullanılabilecek.

Ekip “Kurduğunuz takımlarla zafere ulaşma konusunda iletişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden sesli sohbeti mobile getirmek için çalışıyoruz. Ayrıca platform farkı gözetmeksizin takım arkadaşlarınızla iletişim kurabileceksiniz.” diye yazdı.

Bağımlılık yapıyor

Fortnite, geliştiricisi Epic’e (ve şirketin ortağı Tencent’e) ciddi paralar kazandırdı. Bazı ebeveynler, çocuklarının bu oyuna harcadığı paralardan şikayetçi oldu. Ancak oyuna para harcayanlar sadece çocuklar değil. Profesyonel beysbol oyuncusu David Price, Fortnite bağımlılığı sebebiyle karpal tünel sendromuna yakalanmış bu yüzden bir süre maçlara çıkamamıştı. Kendisini 30 milyon Dolar’a takıma katan Boston Red Sox yöneticileri ise bu duruma oldukça sinirlenmişti.

Kaynak: Fortune

Günümüzün en popüler oyunlarından Fortnite Android kullanıcıları tarafından oynanamıyor. Neyse ki Fortnite geliştiricisi Epic Games Android kullanıcılarını sevindirecek haberi verdi: oyun bu yaz Android’e geliyor. Ekip ayrıca mobil oyuncuların da yakında sesli sohbete dahil olabileceğini, farklı platformlar üzerinden Fortnite oynayanların birbiriyle sohbet edebileceğini açıkladı.Yorumunuz: