Sadece iPhone kullanıcılarından günde 2 milyon Dolar kazanan oyun: Fortnite

Fortnite adlı oyun şu anda sadece iPhone kullanıcılarından günde 2 milyon Dolar'a yakın para kazanıyor. Oyun Android cihazlara geldikten sonra bu rakamın artması bekleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mobil oyunlardan nasıl çok para kazanırsınız? Cevabı basit:

  1. Adım – Çok popüler bir mobil oyun yapın.
  2. Adım – Oyunculara bir şey satın alabilme imkanı verin. İlla ki değerli bir şey olmasına gerek yok. Bir ‘şey’ olsa yeter.
  3. Adım – Kazandığınızın yüzde 30’unu Apple’a verin.
  4.  Adım – Kazandığınız paranın tadını çıkarın.

İşte Fortnite: Battle Royale‘in yayıncısı Epic Games tam olarak bunu yapıyor.

Oyun Mart ayında iOS’a gelmeden önce Fortnite zaten epeyce popülerdi. Epic Games, Fortnite’ı iPhone ve diğer Apple cihazlarda oynanabilir hale getirdi ve en az 11 milyon insan oyunu indirdi.

Daha sonra bu oyuncuların birçoğu oyun için para harcamaya başladı. SensorTower‘ın verilerine göre, Fortnite şu anda günde 1,8 milyon Dolar’dan fazla kazanıyor. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Candy Crush, Clash of Clans ve Pokémon Go’yu geçmiş durumda.

Fortnite’ın kazandığı parayı düşünürken göz önünde bulundurulması gereken iki şey var. Birincisi, oyun henüz Android cihazlara girmedi ve girdiği zaman bu rakam yükselecek. İkincisi, kullanıcıların oyun için para harcaması konusu son derece ilginç. Çünkü oyun için yapılan harcamalar oyunu oynamak için gerekli değil. Oyunda havalı kıyafetler, teçhizat ve hatta dans figürleri satın alabiliyorsunuz ancak bunların hiçbiri diğer oyunculara üstünlük sağlamaya yaramıyor. Satın alınan şeyler hem sanal hem de sadece estetikle ilgili.

Kaynak: Recode

Mart ayında iOS'a giren Fortnite: Battle Royale adlı oyun, sadece iPhone kullanıcılarından olmak üzere günde 1,8 milyon Dolar kazanıyor. Kullanıcıların bu oyun için harcama yaptığı harcama Candy Crush Saga, Clash of Clans ve Pokémon Go oyunlarını geçti. Oyunun henüz Android cihazlara gelmediğini, geldiği zaman çok daha fazla para kazanmaya başlayacağını belirtmekte de fayda var. Fortnite'ın bu kadar fazla para kazanmasının bir ilginç yönü daha var. Kullanıcılar oyunda havalı kıyafetler, teçhizat ve hatta dans figürleri satın alabiliyor ancak bunların hiçbiri diğer oyunculara üstünlük sağlamaya yaramıyor. Satın alınan şeyler hem sanal hem de sadece dış görünüşle ilgili.

6 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği