Elon Musk, Tesla 3’ün görsellerini paylaştı

Aylarca süren heyecanlı bekleyiş ve Kaliforniya'da görüntülenen bazı prototiplerin ardından Elon Musk sonunda Model 3'ün ilk görsellerini paylaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla Model 3 artık hazır. Aylarca süren heyecanlı bekleyiş, çılgınca bir üretim planı ve Kaliforniya’da görüntülenen bazı prototiplerin ardından Elon Musk sonunda Model 3’ün ilk görsellerini paylaştı.

İlk Model 3’ün bu ayın ilk haftası içinde açıklanacağı düşünülüyordu ancak birkaç günlük gecikmeye rağmen bu açıklama halen Tesla’nın ilk planlarına göre iki hafta erken geldi. Bu, 2016’nın Mart ayından itibaren Model 3 rezervasyonu yaptıran Tesla hayranları için çok iyi bir haber. Tesla geçtiğimiz yıl sadece 24 saat içinde Model 3 için 134 binin üzerinde ön sipariş almıştı.

Peki ilk Model 3 kimin olacak? Twitter’dan yöneltilen bu soruyu yanıtlayan Elon Musk, Technology Partners yatırımcılarından Ira Ehrenpreis’in ilk sırayı aldığını ancak Musk’ın doğum gününde sırasını kendisine hediye ettiğini açıkladı. Yani ilk Model 3 Elon Musk’ın olacak.

Kitleler elektrikli araçla buluşacak

Model 3, Tesla’nın tamamen elektrikli araçları kitlelere sunma çabası doğrultusunda gerçekleştirdiği en büyük hamle. Giriş seviyesi sedan araç, 35 bin Dolar’lık fiyatıyla markanın lüks modelleri Model S ve Model X’e göre çok daha ucuz (ve daha düşük performansa sahip). Tesla yılın sonuna kadar şarj istasyonu ağını iki katına çıkarmayı planlıyor. Böylece yakında yolları dolduracak Model 3’lere çok daha iyi hizmet sunulması amaçlanıyor.

Eğer her şey planlara göre ilerlerse Tesla ilk 30 adet Model 3’ü 28 Temmuz’da gerçekleştirilecek bir etkinlikle müşterilerine sunacak. Daha sonra Ağustos’ta 100, Eylül’de bin 500 ve Aralık’ta 20 bin adet araç üretilmesi bekleniyor. Önümüzdeki yıldan itibaren Tesla yılda toplam 500 bin adet araç (her modelden) üretmeyi hedefliyor.

Kaynak: Mashable

Tesla Model 3 artık hazır. Aylarca süren heyecanlı bekleyiş, çılgınca bir üretim planı ve Kaliforniya'da görüntülenen bazı prototiplerin ardından Elon Musk sonunda Model 3'ün ilk görsellerini paylaştı. Model 3, Tesla'nın tamamen elektrikli araçları kitlelere sunma çabası doğrultusunda gerçekleştirdiği en büyük hamle. Giriş seviyesi sedan araç, 35 bin Dolar'lık fiyatıyla markanın lüks modelleri Model S ve Model X'e göre çok daha ucuz. Eğer her şey planlara göre ilerlerse Tesla ilk 30 adet Model 3'ü 28 Temmuz'da gerçekleştirilecek bir etkinlikle müşterilerine sunacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği