Efsane geri döndü: Yeni 3310 tanıtıldı

Dayanıklılığıyla bilinen Nokia 3310 şimdi yeni tasarımıyla geri döndü. Nokia'nın isim haklarına sahip olan HMD, Nokia 3310 adında yeni bir telefon üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nokia, 2000’in Eylül ayında piyasaya sürdüğü 3310 modelinden toplamda 126 milyon adet satmış, cihaz mobil telefon tarihinin en popüler cihazlarından birisi olmuştu. Dayanıklılığıyla bilinen telefon şimdi yeni tasarımıyla geri döndü. Nokia’nın isim haklarına sahip olan HMD, Nokia 3310 adında yeni bir telefon üretti.

Nokia’nın Series 30+ işletim sistemi ile çalışan telefonda 2,4 inçlik QVGA renkli ekran ve 2 megapiksel kamera bulunuyor. Telefonun ayrıca microSD girişi ve kulaklık girişi de bulunuyor. Ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla 3310 çift sim kartı ile çalışabiliyor.

Bu özellikler, günümüzün akıllı telefonlarının yanında oldukça basit kalıyor ancak 3310’un asıl özelliği uzun batarya ömrü ve ucuz fiyatı. Kullanılmadığında 31 gün boyunca açık kalabilen telefon, 22 saat boyunca kesintisiz konuşmaya da izin veriyor.

İnternet var ama…

Opera Mini ile internete bağlanabilen Nokia 3310 sadece 2,5 G (GPRS) bağlantı hızını desteklediği için internette acil durumlar dışında vakit harcamak pek mümkün olmayacak. Facebook’ta ya da Snapchat’te vakit öldüremeyeceğiniz için telefonun şarjının günlerce dayanması da normal. Ama biraz nostalji yaşamak isteyenler için telefonda Snake (yılan) oyununun yeni bir versiyonu da bulunuyor.

Yeni Nokia 3310 sarı, kırmızı, gri ve koyu mavi renk seçenekleri ile bu yılın ikinci çeyreğinde 49 Avro’dan (yaklaşık 185 lira) satışa sunulacak.

Kaynak: The Verge, BBC

Dayanıklılığıyla bilinen Nokia 3310 yeni tasarımıyla geri döndü. Nokia'nın isim haklarına sahip olan HMD, Nokia 3310 adında yeni bir telefon üretti. Nokia'nın Series 30+ işletim sistemi ile çalışan telefonda 2,4 inçlik QVGA renkli ekran ve 2 megapiksel kamera bulunuyor. Telefonun ayrıca microSD girişi ve kulaklık girişi de bulunuyor. 3310'un asıl özelliği ise uzun batarya ömrü ve ucuz fiyatı. Kullanılmadığında 31 gün boyunca açık kalabilen telefon, 22 saat boyunca kesintisiz konuşmaya da izin veriyor. Fiyatı ise sadece 185 lira.

6 Yorum

  • Sadece whatsapp çalışabilse alınırdı derim. Zira şu an eski model bir telefonla ve sadece WA ile yoluma devam ediyorum.

  • Böyle devrimci nitelige sahip bir marka ve telefon modelinin, böyle basit ve kötü bir sekilde piyasaya cikarilmasi büyük bir hayal kirikligi.

  • Geri dönemsi muhteşem 3310’nu sevmemin nedeni yılan oyunu ve melodi yapma özelliğinin olması aynı zamanda 1 hafta şarj süresinin uzun olmasıdır. Söylentilere göre akıllı telefonların yanında alternatif olarak kullanılacağı bildiriliyor.

  • yedek telefon olarak belki. 67 yaşındaki babam eski ip4’ümü kullanmayı öğrendiği gibi tablet kullanabiliyor artık:) yaş geçince iş bitmiyor, öğreniyorlar isterlerse…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği