Nokia 3310 geri dönüyor!

Mobil cihazlar konusunda oldukça güvenilir bir kaynak olarak bilinen Evan Blass'a göre Nokia 3310 bu ayın sonunda piyasalara geri dönüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

“Şimdiye de kullandığınız en iyi telefon hangisiydi?” diye sorsak pek çok kişinin yanıtı, dayanıklı yapısı ve kullanışlılığıyla, Nokia 3310 olacaktır. 2000 yılında, o zamanın cep telefonu devi Nokia tarafından üretilen telefon, kullanıcısını asla yarı yolda bırakmaması ve günlerce kullanılabilen bataryasıyla biliniyor. Eğer geçmişe bakıp 3310 kullandığınız günleri özlüyorsanız müjde; mobil cihazlar konusunda oldukça güvenilir bir kaynak olarak bilinen Evan Blass’a göre Nokia 3310 piyasalara geri dönüyor.

Söylentiye göre Nokia’nın isim haklarını Microsoft’tan satın alan Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi HMD Global bu ay içinde Barselona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress çerçevesinde 3310’un modern versiyonunu tanıtacak. Etkinlikte HMD’nin sunumu 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Bu sunumda, 59 Avro’dan (yaklaşık 225 Lira) satılması planlanan yeni 3310’un tanıtılması bekleniyor. Özelliklere dair herhangi bir bilgi bulunmasa da telefonun fiyatına bakıldığında, orijinal 3310’a göre çok daha üstün özelliklere sahip bir telefon gelmeyeceğini söylemek mümkün.

Nokia 3 ve Nokia 5 geliyor

Öte yandan HMD etkinlikte Nokia 5 ve Nokia 3 adlı iki telefon tanıtacak. Blass’a göre 5,2 inç ekrana sahip olacak Nokia 5, 2 GB RAM ve 12 megapiksel kamera gibi donanım özelliklerini barındırıyor. Bu telefonun 199 Avro’dan (yaklaşık 770 Lira) satılacağı söyleniyor. Giriş seviyesi telefonu olarak tasarlanan Nokia 3 konusunda herhangi bir bilgi bulunmasa da telefonun 149 Avro’ya (yaklaşık 575 Lira) satılacağı ifade ediliyor. Her iki telefonun da Android 7 işletim sistemini kullanması bekleniyor.

Etkinlikte ayrıca şu anda Çin’de satışa sunulan Nokia 6‘nın da tanıtılacağı ifade ediliyor. Yeni Nokia’lar hakkında daha detaylı bilgiye bu ayın sonunda ulaşmış olacağız.

Kaynak: Mashable

 

Eğer geçmişe bakıp 3310 kullandığınız günleri özlüyorsanız müjde; mobil cihazlar konusunda oldukça güvenilir bir kaynak olarak bilinen Evan Blass'a göre Nokia 3310 piyasalara geri dönüyor. Söylentiye göre Nokia'nın isim haklarını Microsoft'tan satın alan Finlandiyalı akıllı telefon üreticisi HMD Global bu ay içinde Barcelona'da düzenlenecek olan Mobile World Congress çerçevesinde 3310'un modern versiyonunu tanıtacak. Etkinlikte HMD'nin sunumu 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Bu sunumda, 59 Avro'dan (yaklaşık 225 Lira) satılması planlanan yeni 3310'un tanıtılması bekleniyor. Telefonun özelliklerine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Etkinlikte ayrıca Nokia'nın yeni akıllı telefonları Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'nın da tanıtılması bekleniyor.

4 Yorum

  • Bir zamanların tahtta oturan ürünleri günümüzde ancak bize nostalji yaşatır. Akıllı telefon olmadıkça (olsa dahi) piyasadan pay alması imkansız gibi.

    • Wi-fi ve kamera bulunsa ve WhatsApp yuklenebilse alırım. Sonuçta şarj süresi ve dayanıklılıgiyla kendini ispatlamış bir cihaz. Yeni sürümü de sağlam olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği