Boston Dynamics yeni robotunu tanıttı

Bir süre önce SoftBank tarafından satın alınan Boston Dynamics, köpeğe benzeyen SpotMini robotunun yeni versiyonunu tanıttığı bir video yayınladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir süre önce Tokyo merkezli SoftBank tarafından satın alınan Boston Dynamics, köpeğe benzeyen SpotMini robotunun yeni versiyonunu tanıttığı bir video yayınladı. Tanıtım filmi yayınlandığı gün YouTube’da en çok izlenen video oldu. Sadece ‘yeni SpotMini’ olarak adlandırılan robot daha önce gördüğümüz versiyonlardan daha şık ve üretime daha uygun görünüyor. Tepesinde ileri doğru uzanan ürkütücü bir robot kolu yok. Robotun dış kısmı plastikle kaplı ve sadece üstündeki üç boyutlu görüş kameraları açıkta kalıyor. Boston Dynamics CEO’su Marc Raibert, “Robotik teknolojisinin ‘internet’ten çok daha fazla ses getireceğini düşünüyorum.” diyor.

Kaynak: Engadget

Bir süre önce SoftBank tarafından satın alınan Boston Dynamics, köpeğe benzeyen SpotMini robotunun yeni versiyonunu tanıttığı bir video yayınladı. Tanıtım filmi yayınlandığı gün YouTube'da en çok izlenen video oldu. Sadece 'yeni SpotMini' olarak adlandırılan robot daha önce gördüğümüz versiyonlardan daha şık ve üretime daha uygun görünüyor. Tepesinde ileri doğru uzanan ürkütücü bir robot kolu yok. Robotun dış kısmı plastikle kaplı ve sadece üstündeki üç boyutlu görüş kameraları açıkta kalıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği