“Bitcoin 10 bin Dolar seviyesini görebilir”

Bitcoin yatırımlarıyla 18 yaşında milyoner olan Erik Finman, Bitcoin'in gelecekte 10 bin Dolar'ı bile aşabileceğini düşünüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Erik Finman sadece 18 yaşında ancak Bitcoin’e yaptığı yatırımlar sayesinde bugün bir Dolar milyarderi oldu. 403 adet Bitcoin’i bulunan Finman bugün bu Bitcoin’leri toplam 1,7 milyon Dolar’a satabilir. Ancak genç girişimcinin yakın dönem planları arasında Bitcoin satmak bulunmuyor. Aksine, Finman şu anda Bitcoin satın almanın çok iyi bir yatırım olacağını düşünüyor.

Üniversite eğitimi almayan ve düzenli bir işte çalışmayan Finman sadece Bitcoin yatırımlarına odaklanmış durumda. (Bir de Dünya’nın yörüngesine imzalı bir Taylor Swift CD’si göndermek istiyor). Son dönemde Bitcoin’e rakip olabileceği belirtilen Ethereum’un değer kazanması ya da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de yaşanan sert çatallanma sonucu ortaya çıkan Bitcoin Cash gibi alternatif para birimlerini ciddi bir tehlike olarak görmeyen Finman, gelecekte Bitcoin’in değerinin 10 bin Dolar’ı bile aşabileceğini düşünüyor.

Ethereum’un yaşadığı yükselişin bir dayanağı olmadığına inanan ve şu anda şişirildiğini söyleyen Finman, kısa vadede buradan para kazanılabileceğini ancak balon patladığında Ethereum’un ciddi bir düşüşe geçeceğini iddia ediyor. Finman Bitcoin Cash’i ise deneysel bir para birimi olarak görüyor.

Hızlı yükseliyor ancak çok dalgalı

Bitcoin bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmış ve o dönemden beri de sürekli rekor kırarak ilerlemesine devam etmişti. Mart ayında bin Dolar civarında değere sahip olan Bitcoin şu anda 4 bin 300 Dolar’dan işlem görüyor. Bu hızlı yükseliş yatırımcıların da iştahını kabartıyor ancak dijital para biriminin dalgalı kuru göz korkutuyor.

Herhangi bir ülkeye bağımlı olmaması sebebiyle siyasi krizlerden ya da diğer yerel sorunlardan etkilenmeyen Bitcoin, aksine bu tarz problemli durumlar sırasında güvenli bir liman olarak görülebiliyor. Bu özellikleriyle altına benzetilen Bitcoin yine de asla altın kadar stabil bir yatırım aracı olamadı. Yakın zamanda ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerilim sırasında Bitcoin’in değer kazanması, ‘güvenli liman’ yakıştırmasını doğrular nitelikte.

Kaynak: Business Insider

Erik Finman sadece 18 yaşında ancak Bitcoin'e yaptığı yatırımlar sayesinde bugün bir Dolar milyarderi oldu. 403 adet Bitcoin'i bulunan Finman bugün bu Bitcoin'leri toplam 1,7 milyon Dolar'a satabilir. Ancak genç girişimcinin yakın dönem planları arasında Bitcoin satmak bulunmuyor. Aksine, Finman şu anda Bitcoin satın almanın çok iyi bir yatırım olacağını düşünüyor. Son dönemde Bitcoin'e rakip olabileceği belirtilen Ethereum'un değer kazanması ya da geçtiğimiz günlerde Bitcoin'de yaşanan sert çatallanma sonucu ortaya çıkan Bitcoin Cash gibi alternatif para birimlerini ciddi bir tehlike olarak görmeyen Finman, gelecekte Bitcoin'in değerinin 10 bin Dolar'ı bile aşabileceğini düşünüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği