Bitcoin bu hafta yüzde 40 değer kaybetti

Kasım ayında 10 bin 240 Dolar seviyesinden 19 bin 994 Dolar'a kadar yükselen Bitcoin bu hafta hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Birçoğumuzun yakından takip ettiği üzere, Bitcoin’in değeri Kasım ayının başından beri hızla yükseliyordu. 10 bin 240 Dolar seviyesinden 19 bin 994 Dolar’a kadar yükselen popüler kripto para birimi bu hafta hızlı bir şekilde değer kaybetti.

CoinMarketCap‘in verilerine göre, Cuma günü sadece 24 saat içinde Bitcoin’in değerinde yüzde 15’lik düşüş yaşandı. Aynı şekilde diğer kripto para birimlerinin değerlerinde de düşüş görüldü. Cuma günü Ethereum yüzde 27,5, Bitcoin Cash yüzde 36,3, Ripple yüzde 6,2 ve Litecoin yüzde 29 oranında değer kaybetti.

Yaşanan değer kaybının belli bir açıklaması yok. Son zamanlarda Bitcoin hakkında çok fazla konuşuldu, konu hakkında birçok haber yapıldı. Rusya’nın kripto paraya getireceği düzenleme açıklaması dahil yapılan haberlerin hiçbiri aşırı olumsuzluk içermiyordu. Fakat değer kaybının muhtemel sebeplerinden biri, yakın zamanda Coinbase‘de başlayan Bitcoin Cash işlemleriyle Bitcoin Cash‘in değerinin artması olabilir. Ayrıca, kripto para topluluğundan birkaç saygın kişi, Bitcoin Cash’in Bitcoin’e göre daha iyi bir alternatif olduğunu savunuyor. Yaşanan son gelişmeyi tetikleyen her neyse, aslında aşırı ısınan  piyasaya gerekli olan düzenlemeyi getirmiş oldu.

Bütün kripto paraların toplam 471 milyar Dolar olan değeri, yaşanan gelişmeyle birlikte 179 milyar Dolar kadar azaldı. Eğer bu rakam size çok uçuk geldiyse, Bitcoin’in şu anki değerinin sene başındaki değerinden yüzde bin 300, 1 Aralık’taki değerinden de yaklaşık yüzde 30 oranında fazla olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kripto paraların değeri son derece hızlı bir şekilde değişebiliyor. Bu büyüklükte ani düşüşler daha önce de yaşandı ve ileride de yaşanması muhtemel görünüyor.

Kaynak: Mashable

Bitcoin'in değeri Kasım ayının başından beri hızla yükseliyordu. 10 bin 240 Dolar seviyesinden 19 bin 994 Dolar'a kadar yükselen popüler kripto para birimi bu hafta yüzde 40 değer kaybetti. Yaşanan değer kaybının belli bir açıklaması yok. Son zamanlarda Bitcoin hakkında çok fazla konuşuldu, konu hakkında birçok haber yapıldı. Rusya'nın kripto paraya getireceği düzenleme açıklaması dahil yapılan haberlerin hiçbiri aşırı olumsuzluk içermiyordu. Fakat değer kaybının muhtemel sebeplerinden biri, yakın zamanda Coinbase'de başlayan Bitcoin Cash işlemleriyle Bitcoin Cash'in değerinin artması olabilir. Ayrıca, kripto para topluluğundan birkaç saygın kişi, Bitcoin Cash'in Bitcoin'e göre daha iyi bir alternatif olduğunu savunuyor. Bütün kripto paraların toplam 471 milyar Dolar olan değeri, yaşanan gelişmeyle birlikte 179 milyar Dolar kadar azaldı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği