Çin’in müdahaleleri Bitcoin’e değer kaybettiriyor

Caixin tarafından yayımlanan haberde Çin'in tüm yurt içi Bitcoin alım satımlarını durduracağının belirtilmesinin üzerine Bitcoin fiyatları yüzde 5,68 azaldı

Haber Özeti

Tam Sürüm

Caixin tarafından yayımlanan bir haberde Çin’in tüm yurt içi Bitcoin alım satımlarını durduracağının belirtilmesinin ardından Bitcoin fiyatları yüzde 5,68 azalarak 4 bin 376 Dolar’a geriledi.

Bloomberg’den Lulu Yilun Chen’in tweet’ine göre ise Çin’in en büyük iki Bitcoin satış platformu Okcoin ve Huobi, kendilerine böyle bir uyarının iletilmediğini belirtti.

Geçtiğimiz pazartesi günü Pekin’den yapılan açıklama ile ülkede kripto paraların ICO ile fon toplaması yasaklanmıştı. Şubat ayında da Çin, müşterilerin Bitcoin hesaplarından para çekmesini yasaklamıştı. Bu yasak Haziran ayında kaldırıldı ve işlemlerin devam etmesine izin verildi.

Bu haberin etkleri diğer kripto paraları da etkiliyor. Ethereum yüzde 8,74 düşüşle 306 Dolar’a gerilerken, Bitcoin Cash ise yüzde 9,28 gerileyerek 607 Dolar’a düştü.

2017’nin başına göre karşılaştırdığımızda ise Bitcoin yüzde 355 değer kazanmış durumda.

Kaynak: Business Insider

Caixin tarafından yayımlanan bir haberde Çin'in tüm yurt içi Bitcoin alım satımlarını durduracağı haberinin ardından Bitcoin fiyatları yüzde 5,68 azalarak 4 bin 376 Dolar'a geriledi. Geçtiğimiz pazartesi günü Pekin'den yapılan açıklama ile ülkede kripto paraların ICO ile fon toplaması yasaklanmıştı. Şubat ayında da Çin, müşterilerin Bitcoin hesaplarından para çekmesini yasaklamıştı.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği