Bir film daha hacker’ların eline geçti

Devir siber suçların devri! Geçtiğimiz haftalarda Netflix'i zor durumda bırakan hırsızlar şimdi de Disney'den çaldıkları bir film için fidye istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Devir siber suçların devri! Geçtiğimiz haftalarda Netflix’i zor durumda bırakan hırsızlar şimdi de Disney‘e yönelmiş gibi. Disney’in CEO’su Bob Iger hırsızlar tarafından bir film için fidye talep edildiğini ve şirketin ödemeyi reddettiğini söyledi. Iger, Disney filmine erişimi olduğunu iddia eden korsanların şirketi fidye ödemediği takdirde filmi internete yaymakla tehdit ettiğini açıkladı. CEO, çalınan filmin adını açıklamadı, ancak stüdyonun federallerle çalıştığını belirtti.

Disney’in yaklaşan vizyon takviminde, bu hafta vizyona giren ‘Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı‘ ve 16 Haziran’da vizyona girecek olan ‘Arabalar 3‘ bulunuyor. Söylentilere göre geçtiğimiz hafta, 15 Aralık’ta vizyona girmesi beklenen ‘Yıldız Savaşları: The Last Jedi filmi korsan olarak sunuldu; dolayısıyla mevzubahis filmin o olduğu düşünülüyor. Fakat stüdyo konuyla ilgili hiç yorum yapmadı. Iger ‘hırsızların’ talep ettikleri büyük meblağ paranın Bitcoin olarak ödenmesini istediklerini, ayrıca başta ilk 5 dakikayı, ardından da istekleri karşılanıncaya kadar 20 dakikalık bölümler halinde filmin tamamını yayacaklarını söylediklerini ifade etti.

Akla Netflix’i getiriyor

Son zamanlarda siber suçlara karışan kişilerin fidye isteme modası başladıysa da Disney’in red cevabının nasıl bir sonuçla karşılanacağı merak ediliyor. Çünkü fidye ödemeyi reddeden Netflix, Orange is the New Black dizisinin yeni sezon bölümleriyle The Pirate Bay‘de karşılaşmıştı.

Kaynak: Hollywood Reporter

Devir siber suçların devri! Geçtiğimiz haftalarda Netflix'i zor durumda bırakan hırsızlar şimdi de Disney'e yönelmiş gibi. Disney'in CEO'su Bob Iger 'hırsızların' talep ettikleri büyük meblağ paranın Bitcoin olarak ödenmesini istediklerini, ayrıca başta ilk 5 dakikayı, ardından da istekleri karşılanıncaya kadar 20 dakikalık bölümler halinde filmin tamamını yayacaklarını söylediklerini ifade etti. Iger fidye talebinin şirket tarafından reddedildiğini söyledi. Disney'in red cevabının nasıl bir sonuçla karşılanacağı merak ediliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği