Ataribox detayları

Daha önce yeni oyun konsolu Ataribox'a dair çok kısa bir tanıtım videosu yayınlayan Atari, şimdi de Ataribox'ın dış kasa tasarımını tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Atari müşterilerini heyecanlandırmaya devam ediyor. Daha önce yeni oyun konsolu Ataribox’a dair çok kısa bir tanıtım videosu yayınlayan şirket, şimdi de Ataribox’ın dış kasa tasarımını tanıttı. Nintendo’nun NES Classic ile yakaladığı başarı ve SNES Classic üzerinde toplanan ilgi göz önünde bulundurulduğunda Atari yeni konsolunu çok doğru bir zamanda tanıtıyor.

NES Classic ve SNES Classic gibi Ataribox da geçmiş tasarımlardan izler taşıyor. Ataribox, Atari 2600 modelinin modern versiyonu gibi. Dileyen müşteriler Ataribox’ı eski Atari modellerinde kullanılan ahşap ön panel ile sipariş edebilecek. Diğer seçenek ise daha modern görünüme sahip kırmızı bir ön panel.

Alternatif kırmızı panel

Güncel oyunlar

Atari ayrıca Nintendo’ya göre daha kullanıcı dostu ve geliştirilebilir bir sistem üretiyor. SD kart girişi ve dört adet USB portu ile Ataribox yeni eklentilere oldukça açık bir sistem olacağa benziyor. HDMI çıkışı da yüksek kaliteli görüntü imkanı sunuyor.

Ataribox ile birlikte bazı nostaljik oyunları oynama şansı bulacağınızı tahmin etmişsinizdir. Ancak Atari bununla yetinmiyor. Konsolda günümüze ait içeriklerin de yer alacağı belirtiliyor. Yani Ataribox için lisanslanmış yeni oyunlar görme ihtimalimiz yüksek. Yine de cihazın teknik özelliklerini bilmediğimiz için ne tarz oyunlar beklememiz gerektiğini kestiremiyoruz.

“Geri bildirimleri dinliyoruz”

Konu ile ilgili olarak şirketten şu açıklama yapıldı: “Özellikler, oyunlar, fiyat, çıkış tarihi gibi konularda daha fazla detay istediğinizin farkındayız. Sizi bilinçli olarak bekletiyor değiliz. Sadece bu konuda hatasız ilerlemek istiyoruz. Bu yüzden detayları adım adım paylaşma kararı aldık. Bu sırada Atari topluluğundan gelecek geri bildirimleri de dikkatle dinliyor olacağız.”

Tüm bunlar dışında Ataribox’a dair daha fazla bilgi yok. Şimdilik bildiğimiz şey cihazın dış kutusunun nasıl göründüğü. Diğer detaylar için biraz daha beklememiz gerekecek.

Kaynak: Hot Hardware

Atari müşterilerini heyecanlandırmaya devam ediyor. Daha önce yeni oyun konsolu Ataribox'a dair çok kısa bir tanıtım videosu yayınlayan şirket, şimdi de Ataribox'ın dış kasa tasarımını tanıttı. Dileyen müşteriler Ataribox'ı eski Atari modellerinde kullanılan ahşap ön panel ile sipariş edebilecek. Diğer seçenek ise daha modern görünüme sahip kırmızı bir ön panel. Atari ayrıca konsolun 'güncel içerikleri' de destekleyeceğini söylüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği