PlayStation Classic resmen duyuruldu

Sony, 3 Aralık'ta PlayStation Classic adında bir mikro konsolu satışa sunacağını duyurdu. 100 Dolar'a satılacak konsolda 20 adet oyun yüklü olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sony, 3 Aralık’ta PlayStation Classic adında bir mikro konsolu satışa sunacağını duyurdu. 100 Dolar’a satılacak konsolda 20 adet oyun yüklü olacak.

Nintendo, 2016 NES Classic Edition ile ‘bağla ve oyna’ konsol pazarına girdiğinde önemli bir başarı elde etmişti. Ardından 2017’de SNES Classic Edition piyasaya sürüldü. Atari de önce Ataribox daha sonra da Atari VCS adıyla yeni bir mini konsol üreteceğini duyurmuştu. Şimdi Sony aynı yolu izleyerek sevilen konsol sisteminin modern televizyonlara HDMI ile bağlanabilen minyatür bir versiyonunu üretiyor.

20 oyunluk kütüphanede Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 ve Wild Arms gibi oyunlar bulunacak.Orijinal konsolun yüzde 45’in büyüklüğünde olacak yeni konsolda iki adet kumanda kolu bulunacak. Bu kumanda kolları PlayStation’ın orijinal kolları olacak. Bu yüzden analog kontrol tuşu bu kollarda yer almıyor.

Orijinali çok başarılı olmuştu

Orijinal PlayStation 1995 yılında piyasaya sunulmuş ve ciddi başarısı sayesinde Sony’nin konsol pazarındaki konumunun temellerini atmıştı. Orijinal Playstation 100 milyondan fazla satan ilk konsol olmuştu. O dönemde PlayStation’ın rakibi Nintendo’nun ürettiği Nintendo 64 adlı kondoldu. Nintendo henüz bu konsolun mikro versiyonuna dair bir açıklama yapmadı.

Sony yeni mikro konsolunun 20 oyunluk kütüphanesinin tamamını önümüzdeki aylarda, satıştan önce açıklayacağını duyurdu. Sizce bu konsolda hangi oyunlar bulunmalı?

Kaynak: Venture Beat

Sony, 3 Aralık'ta PlayStation Classic adında bir mikro konsolu satışa sunacağını duyurdu. 100 Dolar'a satılacak konsolda 20 adet oyun yüklü olacak. Nintendo'nun 2016'da başlattığı klasik konsolların yeni ve küçük versiyonlarını üretme furyasına daha önce Atari de dahil olmuştu. Şimdi de Sony eski başarılı konsolunun minyatür versiyonuyla satışlarını artırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği