Atari’nin yeni oyun konsolu açık kaynaklı olacak

Ataribox konsolunda klasik Atari oyunlarının bir kısmının olacağı tahmin ediliyordu fakat konsolda bir de Linux işletim sistemi olacağı öğrenildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yeni çıkacak Ataribox konsolunda klasik Atari oyunlarının bir kısmının olacağı tahmin ediliyordu fakat konsolda bir de Linux işletim sistemi olacağı öğrenildi. Bu sayede diğer platformlardan da oyunlar oynanabilecek.

Birçok özelliği var

Atari, 90 bin hayranının, oyun konsolu piyasaya çıktığında haberdar olmak için sisteme kayıt olduğunu açıkladı. Yeni Atari konsolunun tasarımı daha önceden gösterilmişti. Konsolda Radeon Graphics teknolojili AMD işlemci kullanılacağını biliyoruz. Ayrıca Ataribox’ın televizyonda kullanılabilecek ‘bilgisayar tecrübesi’ sunacağı söyleniyor. Konsolda uygulamalar, sosyal özellikler, internette gezinme özelliği ve müzik olacak. Bu da, konsolun Apple TV ve Shield TV gibi cihazlarla aynı kulvarda yarışacağı anlamına geliyor. Atari, konsolun fiyatının  249-299 Dolar arasında değişeceğini söylüyor.

Ataribox, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir arayüze ve işletim sistemine sahip olacak. Bu özellik, teknik olarak daha bilgili kişilerin ilgisini çekebilir gibi görünüyor.

Kaynak: Tech Crunch

Ataribox konsolunda klasik Atari oyunlarının bir kısmının olacağı tahmin ediliyordu fakat konsolda bir de Linux işletim sistemi olacağı öğrenildi. Konsolda uygulamalar, sosyal özellikler, internette gezinme özelliği ve müzik olacak. Bu da, konsolun Apple TV ve Shield TV gibi cihazlarla aynı kulvarda yarışacağı anlamına geliyor. Ataribox, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir arayüze sahip olacak. Bu özellik, teknik olarak daha bilgili kişilerin ilgisini çekebilir gibi görünüyor.

1 Yorum

  • Açıkçası nostaljik ve ismini duyunca suratlarda oluşan gülümsemeyi kullanmak dışında bir şeyler yapabilecekler mi emin değilim. Ancak her ne olursa olsun bir alternatif olması güzel olacak. Ayrıca Linux kullanıyor olması da çok güzel.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği