Atari yeni bir oyun konsolu geliştiriyor

Atari CEO’su Fred Chesnais, GameBeat’e yaptığı açıklamada efsane bilgisayar oyunu şirketinin yeni bir oyun konsolu geliştirdiğini doğruladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Atari CEO’su Fred Chesnais, GameBeat’e yaptığı açıklamada efsane bilgisayar oyunu şirketinin yeni bir oyun konsolu geliştirdiğini doğruladı. Şirket bu hamlesiyle, retro oyunlara yönelik ilgiden faydalanmayı ve Nintendo’nun NES Classic Edition ile yakaladığı başarıyı yakalamayı hedefliyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta Atari, Ataribox adlı yeni bir ürünün tanıtımını yapmaya başladı. Yayınlanan videoda, ahşap kaplama bir elektronik cihazın kısa görüntüleri bulunuyor. Pek çok kişi videonun sahte olduğunu düşünürken diğerleri ise videoda bahsedilen ‘yıllardır üzerinde çalışılan yepyeni bir Atari ürünü’nün ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. E3 fuarında Dean Takahashi‘ye konuşan Chesnais “Donanım işine geri dönüyoruz.” dedi.

Konsolun özelliklerinden bahsetmeyen Chesnais, cihazın PC teknolojisi üzerine kurulu olacağını söyledi. Halen tasarım üzerinde çalıştıklarını belirten Chesnais, açıklamanın ileriki bir tarihte gerçekleşeceğini belirtti.

Küllerinden doğuyor

Atari 2013 yılında iflasını açıklamış ancak Chesnais şirketi satın alarak yeniden eski şaşaalı günlerine kavuşturmak için çalışmaya başlamıştı. Mobil oyunlar üretmeye başlayan şirket kısa sürede yeniden kar etmeye başladı. Şirket ayrıca bu yıl içerisinde yayınlanacak Blade Runner 2049 filminde ve daha pek çok alanda Atari adını lisanslayarak gelir elde ediyor.

Kaynak: VentureBeat

Atari CEO’su Fred Chesnais, GameBeat’e yaptığı açıklamada efsane bilgisayar oyunu şirketinin yeni bir oyun konsolu geliştirdiğini doğruladı. Şirket bu hamlesiyle, retro oyunlara yönelik ilgiden faydalanmayı ve Nintendo’nun NES Classic Edition ile yakaladığı başarıyı yakalamayı hedefliyor olabilir.Bir yanıt

Yorumunuz: