Apple’ın yüzlerce kişilik VR ekibi

Apple'ın giderek ısınan sanal gerçeklik pazarında iPhone ile uyumlu çalışacak bir gözlük için kalabalık bir ekiple çalıştığı iddia edildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Financial Times, teknoloji devi Apple’ın büyük bir ekip ile Facebook’un Oculus Rift ve Microsoft’un HoloLens’ine rakip olması için yeni bir sanal gerçeklik cihazı üzerine çalıştığını açıkladı.

56ac6997c461884f2f8b45a6

Geçtiğimiz hafta Apple’ın CEO’su Tim Cook, sanal gerçeklik cihazlarının kendisini heyecanlandırdığını belirtmişti. Apple’ın 2015 yılında aldığı ve iPhone ile uyumlu çalışacak cihaz patenti de bu söyleme yönelik güçlü ipuçlarından biri. Şirketin hedefi sanal gerçeklik destekli görsellere ulaşabileceğimiz bir cihaz tasarlayarak bu alandaki yerini hızla güçlendiren Google ve Samsung’a rakip olmak.

2

Patentin detaylarında (aynen Google Cardboard’da olduğu gibi) cihazın ön yüzeyine ekran işlevini üstlenmek üzere bir iPhone yuvası yer alıyor. VR gözlüğünün ayrıca bir uzaktan kumandası da olacak.

BONUS BİLGİ: Sanal gerçeklik pazarında 2014 yılında 2 milyar dolara satın aldığı Oculus Rift ile VR alanına hızlı bir giriş yapan Facebook,  5 milyondan fazla satışa imza atan Cardboard adlı çözümüyle Google, Gear VR adlı ürünüyle Samsung ve henüz piyasaya sürülmeyen HoloLens cihazıyla Microsoft başı çekiyor.

Financial Times, teknoloji devi Apple’ın büyük bir ekip ile sanal gerçeklik cihazı üzerine çalıştığını açıkladı. Sızan detaylara göre Apple'ın VR cihazı iPhone ile çalışacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği