Apple sadece altı kripto parayı onaylıyor

Kripto para cüzdanı uygulaması Jaxx'in kurucusu Anthony Di Iorio, Apple'ın kendisinden sadece onaylı altı para birimine destek vermesini istediğini açıkladı

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kripto para cüzdanı Jaxx‘in kurucusu Anthony Di Iorio geçtiğimiz günlerde Apple’la bir görüşme yaptı. Görüşmede Apple, Jaxx’in desteklediği kripto para birimlerinin arasından Dash‘in çıkarılmasını talep etti. App Store’da Dash’in kabul görmediğini öğrenen Di Iorio, Apple yetkilisine hangi kripto paraları kabul ettiklerini sordu. Yetkili şu altı para birimini sıraladı: Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Ethereum, the DAO ve Ripple.

Yetkiliden aldığı bu bilgiyi Twitter’dan takipçileriyle paylaşan Di Iorio, ateşli bir tartışmayı da başlatmış oldu. Kripto para camiasından pek çok kişi Apple’ın bu kararına tepki gösterdi. Tepkiler, az bilinen diğer kripto para birimlerinin bu tarz uygulamalar sebebiyle gelişemediği noktasında birleşti.

Onaylananlar bile memnun değil

Ethereum kripto para biriminin geliştiricilerinden Vitalik Buterin, kendi şirketi onaylı para birimleri arasında olsa da bu uygulamanın yanlış olduğunu düşündüğünü belirtti. Twitter üzerinden açıklama yapan Buterin şunları söyledi: “Kayıtlara geçsin diye söylüyorum; bu özel korumacı düzenlemede fayda sağlayan tarafta olmama rağmen bu düzenlemeye karşıyım.”

Di Iorio Apple’ın talebinin üzerine Dash desteğini bir sonraki güncellemede kaldırmayı planladıklarını söylerken, Apple bu bilgilerin doğruluğu konusunda bir açıklama yapmadı. Siz Apple’ın bu kararını doğru buluyor musunuz? Sizce listeye eklenmesi gereken başka kripto para birimleri de var mı?

Kaynak: Softpedia

Anthony Di Iorio'ya göre Apple, App Store'daki uygulamaların sadece altı popüler kripto para birimine destek vermesini istiyor. Onaylı para birimleri Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Ethereum, the DAO ve Ripple olarak açıklandı. Kripto para camiasında bu karar, gelişmekte olan yeni para birimlerine zarar vereceği düşüncesiyle tepki gördü.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği