Apple da kendi video içeriğine yoğunlaşıyor

Apple, televizyon programı yayınlamak için 1 milyar Dolar bütçe ayıracak. Böylece, Netflix, HBO, Amazon gibi diğer teknoloji devleriyle yarışabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple televizyon işine de el attı. Wall Street Journal’ın haberine göre Apple önümüzdeki yıl televizyon programlarına harcamak için 1 milyar Dolar’ı kenara ayırdı. Bu 1 milyar Dolar, Apple’ı Netflix, Amazon, HBO gibi internet üzerinden yüksek kaliteli video hizmeti sunan şirketlerle rakip haline getirecek. Apple’ın bu televizyon programlarını nerede yayınlayacağı net değil. Bu zamana kadar Apple tarafından yapılan iki orijinal program (Planet of the Apps ve Carpool Karaoke) Apple Music’te yayınlanmıştı.

Kesin olan bir şey varsa o da Apple’ın orijinal içerik üretme hevesi. Apple hala gelirinin çoğunu iPhone satışlarından elde ediyor. Apple’ın diğer alanlardaki başarısı, internet üzerinden canlı videolar yayınladığı Apple TV sayesinde arttı. Apple’ın televizyon programlarına ayırdığı 1 milyar Dolar, diğer teknoloji ve medya devleriyle yarışması adına önemli. Fakat Journal’ın haberine göre, Apple’ın ayırdığı miktar HBO’nun geçen yılki bütçesinin sadece yarısı kadar. Netflix’in ise 2018 yılında içerik için yaklaşık 7 milyar Dolar harcaması bekleniyor.

Kaynak: Mashable

Wall Street Journal’ın haberine göre Apple önümüzdeki yıl televizyon programlarına harcamak için 1 milyar Dolar’ı kenara ayırdı. Apple’ın bu televizyon programlarını nerede yayınlayacağı net değil. Journal’ın haberine göre, Apple’ın ayırdığı miktar HBO’nun geçen yılki bütçesinin sadece yarısı kadar. Netflix’in ise 2018 yılında içerik için yaklaşık 7 milyar Dolar harcaması bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği