Zuckerberg, Facebook’un doğum gününde hatalarını yazdı

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, yapılabilecek neredeyse her hatayı yaptığını söyledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yurt odasında başlayıp dünyayı saran bir iletişim platformuna dönüşen sitenin 14. doğum günü pastaya 14 mum dikilerek kutlandı. Mark Zuckerberg’in 245 kelimelik paylaşımının neredeyse yarısı Facebook CEO’su olarak attığı yanlış adımlarla ilgili. Yazı belirli örnekler sunmuyor ancak teknik hatalar gibi tüm organizasyonlarda nispeten yaygın olan sorunları anlatıyor. Bununla birlikte Zuckerberg, kötü anlaşmalar yaptığını, yanlış insanlara güvendiğini ve önemli akımları kaçıracağını vurguluyor.

Zuckerberg samimi mesajında, “Yıllar boyunca, hayal edebileceğiniz neredeyse her hatayı yaptım. Düzinelerce teknik hata ve kötü anlaşma yaptım. Yanlış insanlara güvendim ve yetenekli insanlara yanlış roller verdim. Önemli eğilimleri kaçırdım ve başkalarına göre yavaş kaldım. Piyasaya sürdüğümüz bir ürün başarısız oldu” diyor.

Her şeye rağmen Facebook, ayda en az bir kere giriş yapan 2 milyardan fazla kullanıcısıyla gezegendeki egemen sosyal ağ haline gelmeyi başardı ve 2017 yılının dördüncü çeyreğinde yaklaşık 13 milyar Dolar gelir elde etti. Facebook geçtiğimiz günlerde, markaların ve basın kuruluşlarının gönderilerinden ziyade ailenin ve arkadaşların paylaşımlarına öncelik verileceğini açıklamıştı. Ayrıca kullanıcının haber akışına yerel hikayeleri de yerleştirecek.

Zuckerberg, geçen ay 2018 yılına ilişkin kişisel hedeflerini hazırladı ve kendini ciddi bir iyileştirme yılı kapsamında Facebook’un çeşitli sorunlarını düzeltmek için söz verdi.

Kaynak: CNET

Mark Zuckerberg, şirketin doğum günüyle ilgili paylaşımında Facebook CEO'su olarak teknik hatalarla karşılaştığını, kötü anlaşmalar yaptığını, yanlış insanlara güvendiğini ve önemli akımları kaçırdığını yazdı. Facebook, 2 milyardan fazla kullanıcısıyla kazanç sağlamaya devam ederken Zuckerberg'in 2018 hedefi doğrultusunda artık ailenin ve arkadaşların paylaşımlarına öncelik verileceğini açıkladı.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği