Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeri ve zamanı belli oldu

Amazon, yayımladığı haritalar ve attığı tweet'lerle, yeni Yüzüklerin Efendisi dizisinin nerede ve hangi zamanda geçeceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit eserlerinin yazarı J.R.R. Tolkien kitaplarını yazmadan önce bir harita oluşturduğunu söylemişti. Bugün aynı evrende geçen bir Yüzüklerin Efendisi dizisi çeken Amazon da hikayeyi tanıtmaya haritalarla başladı. Önce Yüzüklerin Efendisi hayranları bu haritaları inceleyerek dizinin hangi ortamda geçeceğini çözmeye çalıştı ancak Amazon’un tweet’iyle konu açıklığa kavuştu: “İkinci Çağ’a hoş geldiniz”

Hayranlar uzunca süredir dizinin Aragorn karakterinin gençliğine odaklanacağını düşünüyordu. Peter Jackson’ın çektiği filmlerde Viggo Mortensen tarafından canlandırılan Aragorn karakteri Gondor tahtının varisiydi. Ancak bu karakter üçüncü çağda doğmuştu. Böylece dizinin Aragorn’un gençliği ile ilgili olmayacağı kesinleşmiş oldu.

Tanrıların hediyesi Númenor

İkinci Çağ aynı zamanda Númenor Çağı olarak da biliniyor. Hayranlar Amazon’un en son paylaştığı haritada Númenor adasının sol alt köşede yer aldığını fark edeceklerdir. Henüz Númenor’un Amazon’un dizisinde nasıl bir rol oynayacağı bilinmiyor ama yine de haritada yer alması bile bazı soruları yanıtlıyor.

Númenor, Orta Dünya’da insanlara ait efsanevi kayıp bir şehir olarak biliniyor. Büyük Deniz’de bir ada üzerinde kurulan Númenor, Frodo ve Aragorn’dan binlerce yıl önce kuruldu ve yok oldu. Tolkien’in hikayelerine göre İkinci Çağ’da ada okyanustan Valar (Orta Dünya’nın tanrıları) tarafından çıkarıldı ve insanlara armağan edildi. Ancak tanrıların kurallarına uyulmayınca krallık yok oldu.

İşlenecek konu çok

İkinci Çağ’da ayrıca Elf Şehri Rivendell’in kurulmasına, Kara Lord Sauron’un ‘Güç Yüzüğünü’ oluşturmasına ve elfler, insanlar ve cücelerin ilk kez ona karşı savaşmasına sahne oluyor. 3 bin 441 yıl süren bu dönemde işlenecek çok fazla konu bulunuyor.

Dizinin yazarlığını J.D. Payne ve Patrick McKay yapacak. Oyuncular ise henüz açıklanmadı.

Kaynak: Entertainment Weekly

Amazon, yayımladığı haritalar ve attığı tweet'lerle, yeni Yüzüklerin Efendisi dizisinin nerede ve hangi zamanda geçeceğini açıkladı. İkinci Çağ'a hoş geldiniz şeklinde tweet atan Amazon yayınladığı haritayla da dizinin geçeceği mekanları gösterdi. İkinci Çağ aynı zamanda Númenor Çağı olarak da biliniyor. Númenor adası da yayınlanan haritada sol alt köşede görülebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği