Amazon, Yüzüklerin Efendisi’nin yepyeni hikayelerini ekrana taşıyacak

Amazon, J.R.R. Tolkien'in ünlü romanlarına dayanan Yüzüklerin Efendisi'nin televizyon haklarını satın aldığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Amazon Yüzüklerin Efendisi’nin televizyon haklarını satın aldığını açıkladı.[/inlinetweet] Birden çok sezonun olacağı belirtilen dizinin çekimleri için Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve Warner Bros.’un işbirliği yapacağı söyleniyor. Orta Dünya‘da geçecek hikayenin Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği kitabından öncesinde geçeceği ve yepyeni olacağı not edilirken aynı zamanda bir spin-off dizisinin de çalışmalarına başlanıyor.

Amazon okuyucularının 1999 yılında ‘Milenyum’daki Favori Kitabı’ olan eser, sinemaya uyarlanınca yönetmeni Peter Jackson‘a ve New Line Cinema‘ya 6 milyar Dolarlık kazanç sağladı. Üçleme Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen, Liv Tyler, Sean Astin ve Orlando Bloom gibi yıldız isimleriyle dikkat çekmiş ve toplam 17 Akademi Ödülü kazanmıştı.

Kaynak: Amazon

Amazon Yüzüklerin Efendisi'nin televizyon haklarını satın aldığını açıkladı. Birden çok sezonun olacağı belirtilen dizinin çekimleri için Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve Warner Bros.'un işbirliği yapacağı söyleniyor. Orta Dünya'da geçecek hikayenin Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği kitabından öncesinde geçeceği ve yepyeni olacağı not edilirken aynı zamanda bir spin-off dizisinin de çalışmalarına başlanıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

  • Umarım LOTR dizisi , eski fantastik havayı bozmadan yani, Tolkinenin HObbitte batırdığı orta dünyayı tekrar ayağı kaldırabilir.

  • Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla

Bülten Aboneliği

Günlük haberleri eposta bültenimizle takip edin!

Teşekkür ederiz.

Bir terslik var...